Oferty dla oszczędnych. Nie przepłacaj za mobilny internet

Oferty dla oszczędnych. Nie przepłacaj za mobilny internet

Oferty dla oszczędnych. Nie przepłacaj za mobilny internet
23.09.2016 18:24, aktualizacja: 29.12.2016 08:23

Polscy operatorzy prześcigają się w coraz to ciekawszych ofertach mobilnego internetu. Trend jest prosty - płacimy mniej, a otrzymujemy większe paczki transmisji danych, a czasem jest znoszony nawet miesięczny limit. Jednak to nie oznacza, że odpowiednią ofertę łatwo wybrać. Sprawdziliśmy, która oferta na Internet komórkowy będzie najlepsza do zastosowań domowych, jak i biznesowych.

Polscy operatorzy prześcigają się w coraz to ciekawszych ofertach mobilnego internetu. Trend jest prosty - płacimy mniej, a otrzymujemy większe paczki transmisji danych, a czasem jest znoszony nawet miesięczny limit. Jednak to nie oznacza, że odpowiednią ofertę łatwo wybrać. Sprawdziliśmy, która oferta na Internet komórkowy będzie najlepsza do zastosowań domowych, jak i biznesowych.

1 / 9

Najciekawsze oferty na mobilny internet

Obraz

Nie trzeba nikogo przekonywać, że internet jest dzisiaj dobrem tak standardowym jak ciepła woda w kranie czy też prąd w gniazdku elektrycznym. Dlatego też operatorzy proponują różne warianty i konfiguracje ofert internetowych. Mając jednak na uwadze fakt, że usług jest naprawdę wiele, postanowiliśmy wybrać kilka najciekawszych ofert, spośród których każdy powinien znaleźć ofertę najlepszą dla siebie.

Jakie przyjęliśmy kryteria wyboru? Sprawdzamy stosunek ceny do liczby dostępnych gigabajtów, a także dodatkowe warunki (np. prędkość po przekroczeniu limitu). Porównujemy oferty na kartę, jak i abonamentowe. Gros ofert to efekt wprowadzonej w dniu 29 lipca tzw. ustawy antyterrorystycznej. Z uwagi na fakt, że od dnia 25 lipca br. każdy nowy numer musi być zarejestrowany, operatorzy rozpoczęli kampanię promującą rejestrację numerów. A my, abonenci, tylko na tym zyskujemy.

2 / 9

Play na kartę

Obraz

Pakiet danych: bonus 100 GB lub 20 GB, pakiet 6 GB

Koszt: 9 zł za starter, 20 zł za pakiet

To jedna z najkorzystniejszych ofert, chociaż krótkotrwała. Za sam fakt rejestracji numeru otrzymujemy zupełnie za darmo pakiet 100 GB limitu transferu danych, który należy wykorzystać w ciągu 30 dni. Ponadto Play daje w prezencie konto ważne rok. Co trzeba zrobić? Zakupić starter w ofercie Play internet na kartę (najlepiej nabyć startery za 9 zł, w którym otrzymujemy 3 GB na start), zarejestrować numer w salonie, a następnie wpisać w telefonie następujący kod: 111330*1#. Przyznanie bonusu jest potwierdzone SMS-em, promocja obowiązuje do dnia 2 lutego 2017 roku.

Jeśli komuś 100 GB nie jest potrzebne, może kupić zwykły starter Play na kartę i skorzystać z bonusu 20 GB oraz otrzymać 100 zł na rozmowy i SMS-y. Wszystko jest ważne przez miesiąc. Procedura identyczna, natomiast kod aktywacji jest następujący: 111300*1#. Oczywiście, mając włączony bonus, korzystamy z najlepszej dostępnej technologii transmisji danych, czyli możemy się cieszyć internetem z prędkością LTE.

Po wyczerpaniu się bonusów możemy skorzystać z pakietów. Najkorzystniejszy wydaje się wariant 6 GB (a 7 GB w cyklicznym doładowaniu) za 20 zł.

3 / 9

Oferty pre-paid Plus i Plush

Obraz

*Pakiet danych: *50 GB (bonus za rejestrację numeru), pakiety do 35 GB

Koszt: 5 zł za starter, pakiety od 15 do 150 zł

Oferta podobna do powyższej propozycji Play na kartę. Tutaj jednak pakiet danych wynosi 50 GB, ale otrzymujemy też 500 zł do wydania na rozmowy i SMS-y. Pakiety są ważne przez 30 dni. Procedura jest prosta - kupujemy za 5 zł starter Plush/Plus na kartę, rejestrujemy numer i wysyłamy bezpłatny SMS o treści BONUS pod numer 80110. Co ciekawe, w regulaminie promocji nie ma terminu jej obowiązywania, ale można przypuszczać, że oferta dostępna będzie do lutego 2017 roku.

Po wyczerpaniu się promocji do wyboru są różne warianty doładowania. W ofercie Plus internet na kartę za 30 zł otrzymujemy pakiet z bonusem o łącznej wielkości 5 GB na 30 dni. Inwestując 100 zł, dostaniemy 35 GB na 120 dni. W ofercie Plush jest dostępny z kolei pakiet 5 GB za 15 zł, aktywny przez 30 dni.

4 / 9

Nju internetowy

Obraz

Pakiet danych: od 40 GB do 120 GB

Koszt: 29 zł miesięcznie

*Lejek: *1 Mb/s

Dzięki wprowadzonej w czerwcu ofercie nju internetowy w cenie 29 zł miesięcznie otrzymujemy pakiet 40 GB. Po przekroczeniu limitu danych aktywuje się lejek ograniczający prędkość do 1 Mb/s. Co istotne, działa tutaj usługa "im dłużej, tym lepiej", co oznacza, że po sześciu miesiącach stażu pakiet wzrasta do 80 GB, po 12 miesiącach - do 100 GB, a po 24 miesiącach - aż do 120 GB! Znając politykę nju, można założyć, że te limity będą w przyszłości zwiększane. Warto nadmienić, że minimalna kwota miesięcznego rachunku wynosi w nju 9 zł, a po trzech miesiącach obowiązuje zasada "nie korzystasz, nie płacisz". Oznacza to, że "karta może leżeć w szufladzie, a miesiące stażu biegną". Sądzę, że jest to propozycja warta rozpatrzenia. Pamiętajmy, że nju to submarka Orange i że to z zasięgu tej sieci korzystamy.

5 / 9

Plus Internet LTE

Obraz

Pakiet danych: 50 GB

Lejek: brak dla transmisji LTE, 32 kb/s dla pozostałych technologii

Koszt: 43,74 zł miesięcznie (przy aktywnej promocji pierwsze trzy miesiące gratis)

Kiedy porównujemy wielkości bonusów w paczkach, które rozdają operatorzy za rejestrację numerów na kartę, to wszystkie pozostałe oferty wypadają blado. Jednak ta propozycja powinna zainteresować tych, którzy myślą bardziej długofalowo.

Oferta Plusa jest interesująca dla osób, którym zależy na braku limitu transmisji LTE. W cenie 43,74 zł miesięcznie otrzymujemy standardowo pakiet 50 GB. Opcjonalnie można uruchomić w cenie 2,90 zł miesięcznie pakiet nocny, który w godzinach 1:00-8:00 nie uszczupla standardowego pakietu danych. Niestety, tutaj obowiązuje limit - duży, bo duży, ale jednak - 200 GB.

6 / 9

Orange LTE FreeNet bez urządzenia

Obraz

Pakiet danych: 40 GB + 10 GB za zakup przez internet (umowa na 24 miesiące) lub 20 GB + 5 GB za zakup przez internet (umowa na 12 miesięcy)

Koszt: 49,90 zł miesięcznie

Lejek: LTE/4G 10 Mb/s do 100 GB, powyżej 1 Mb/s

Dodatkowo: Szczęśliwe Godziny, czyli nielimitowany nocny transfer w godz. 0:00-8:00 oraz pakiet 500 MB na transmisję danych w roamingu

W cenie 49,90 zł miesięcznie otrzymujemy 50 GB (umowa 24-miesięczna) lub 25 GB (umowa 12-miesięczna). Ponadto operator przyznaje bezpłatną usługę Szczęśliwe Godziny, czyli nielimitowany nocny transfer w godz. 0:00-8:00. Lejek w wysokości 10 Mb/s obowiązuje do limitu 100 GB miesięcznego transferu. Powyżej tej kwoty obowiązuje prędkość 1 MB/s. Miłym dodatkiem jest pakiet 500 MB do wykorzystania w roamingu na terytorium krajów Unii Europejskiej w ciągu 24 miesięcy obowiązywania umowy.

7 / 9

Orange Free na kartę

Obraz

To oferta dedykowana w szczególności osobom korzystającym z internetu od czasu do czasu. Korzystając z promocji, która polega na doładowaniu konta kwotą minimum 100 zł, otrzymujemy pakiet ok. 36 GB objęty roczną ważnością konta. Niewykorzystane gigabajty możemy mieć na koncie dożywotnio. Wystarczy pilnować upływu terminu ważności konta i raz do roku wysłać SMS o treści START pod numer 8002. Dane z pakietu możemy swobodnie wykorzystać bez żadnych ograniczeń. To najlepsza opcja dla osób, które korzystają z internetu od czasu do czasu, ale chcą mieć nieprzerwany dostęp do sieci.

8 / 9

Play Internet Elastyczny

Obraz

Przeznaczenie oferty jest podobne jak w przypadku Orange Free na kartę. Tutaj jednak rozliczanie odbywa się w pakietach po 10 GB. Każdy z nich kosztuje 10 zł i jest ważny bezterminowo. Każda kolejna paczka danych jest aktywowana dopiero po wykorzystaniu poprzedniej. Podpisujemy umowę na czas nieokreślony, zaś aktywacja to wydatek 19 zł.

9 / 9

Mamy duży wybór!

Obraz

Wybór na rynku ofert mobilnego internetu jest naprawdę spory. Jednak w gąszczu wielu propozycji staraliśmy się wybrać te najbardziej wartościowe. Z naszej strony zdecydowanie rekomendujemy skorzystanie z ograniczonej czasowo oferty rejestracji numeru w Play. 100 GB internetu za 9 zł to naprawdę wyjątkowa okazja. Niewiele gorsza jest propozycja w ofertach Plus na kartę i Plush. Za 5 zł otrzymujemy 50 GB. Co też ważne, nie wiążemy się żadną umową. Jednak wymaga to od nas pofatygowania się do salonu i podania swoich danych. Kiedy nie mamy na to ochoty, proponujemy skorzystać z oferty abonamentu w Plusie lub Orange, gdzie w podobnych widełkach cenowych oscylujących wokół 45-50 zł otrzymujemy 50 GB danych oraz nielimitowaną transmisję danych w godzinach nocnych.

Obraz
© (fot. Mobility)

_ Tekst pochodzi z magazynu Mobility _

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)