Oferta internetu, która zmieni rynek

Oferta internetu, która zmieni rynek
Źródło zdjęć: © WP.PL

23.05.2011 14:15, aktual.: 23.05.2011 20:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Neostrada Fiber to niezawodny internet w technologii VDSL, który TP oferuje w dwóch opcjach prędkości: do 40 Mb/s i do 80 Mb/s. Od 1 czerwca, będzie go można kupić w 7 miastach, a jesienią dostęp do nowej usługi zyskają mieszkańcy w kolejnych miejscowościach. Do końca roku w zasięgu Neostrady Fiber znajdzie się około milion gospodarstw domowych

Superszybki internet od TP dzięki VDSL2

Jak powiedział prezes Grupy TP - Maciej Witucki - TP buduje nowe i linie i rozszerza swoją ofertę zgodnie z porozumieniem zawartym z UKE. Przejawem tych działań jest między innymi nowa Neostrada Fiber o prędkościach 4. i 80 MB/s. - Jak podkreślił Maciej Witucki, - testy Neostrady Fiber trwały od początku roku i wyszły bardzo pomyślnie. Teraz Telekomunikacja Polska może śmiało konkurować z ofertami sieci kablowych, co więcej, oferując najlepszą ofertę na rynku.

Obraz
© Maciej Witucki, prezes grupy TP (fot. Telekomunikacja Polska SA)

Technologia VDSL2 bazuje w większości na technologii światłowodowej, jednak ostatni odcinek do klienta to kable miedziane. Ogromną innowacją, którą wprowadza właśnie TP, jest możliwość, uzyskania na kablu miedzianym tak wysokie prędkości, jak deklarowane w nowej ofercie. Prezes Maciej Witucki zaręczał, że to nie koniec możliwości, gdyż w laboratoriach z pełnym sukcesem opracowywane są technologie umożliwiające transfer z prędkościami 10. czy nawet 120 MB/s.

Czytaj więcej: TP idzie na wojnę z kablówkamiTP idzie na wojnę z kablówkami

Obecnie w zasięgu nowej oferty TP jest 50. 000 abonentów operatora, jednak zasięg usługi będzie się dynamicznie zwiększał i do końca roku z szybkiej Neostrady Fiber będzie już mogło korzystać milion abonentów. Sukcesywnie będą dochodziły kolejne lokalizacje, w których świadczona będzie usługa. Szczególnie z oferty mogą się cieszyć mieszkańcy domów jednorodzinnych. Wszędzie tam, gdzie operatorom kablówek "nie opłaca" się kłaść swoich kabli, tam mogą liczyć na bardzo szybki Internet z TP.

Warto podkreślić, iż w porównaniu z technologią ADSL, VDSL2 uzyskuje prędkości do 4 razy wyższe, a dodatkowo stabilność łącza jest wyższa o 30%. Jednym z warunków technicznych, koniecznych do podłączenia usługi, jest długość "ostatniej mili", która nie powinna przekroczyć 120. metrów oraz w miarę dobra jakość miedzianych kabli.

Fun Pack, czyli dodatkowe usługi multimedialne

Jednak Neostrada Fiber to nie tylko bardzo szybki Internet, ale także pełen zakres usług multimedialnych. Pod nazwą Neostrada Fun Pack kryje się oferta, stanowiąca rozrywkę dla całej rodziny. Obok bardzo szybkiego internetu otrzymujemy dekoder HD z bogatą ofertą telewizji HD, najbogatszą ofertą filmów VOD (ponad 200. tytułów), czy niesamowitą usługę pozwalającą oglądać programy telewizyjne nawet sprzed 7 dni - w ofercie są programy z TVP1, TVP2, TVN, TVN Style i TVN Turbo. Co więcej, w ramach jednej stałej oferty otrzymujemy za darmo dostęp do 30 filmów każdego miesiąca. Jeśli spojrzymy dodatkowo na ceny, to można śmiało powiedzieć, że jest to najlepsza oferta dostępna na polskim rynku. Prawdziwym hitem jest także fakt, iż ceny ofert Fun Pack zawierają już w sobie opłatę za dzierżawę linii.

Nowe usługi to również nowy dekoder

Ciekawy jest także sam dekoder HD zaprezentowany przez Telekomunikację Polską. Jako jedyny na rynku umożliwia on bezproblemową i swobodną wymianę dysku twardego. Jeśli po roku czy dwóch, nasza kolekcja nagrań przestanie się mieścić na dysku, to w kilka chwil możemy wymienić nasz dysk na nowy o większej pojemności.

Obraz
© (fot. WP)

- Uważamy, że ta oferta zmieni rzeczywistość - powiedział Maciej Witucki, i trudno się z nim nie zgodzić. - Ogromna rewolucja, to całkiem nowy proces dostawy i sprzedaży - dodaje Maciej Witucki. Po raz pierwszy operator gwarantuje tak szybki okres instalacji (maksymalnie 4 dni od chwili złożenia zamówienia). Klient nie musi wychodzić z domu, ponieważ TP dowiezie mu niezbędny sprzęt, zainstaluje go, a co więcej skonfiguruje cały sprzęt klienta. W przypadku ew. awarii sprzętu klient również nie musi nigdzie chodzić. Wymiana urządzeń odbędzie się u niego w domu. Telekomunikacja Polska nie narzuca także klientowi daty instalacji - to klient sam wybiera dogodny dla niego termin.

Ceny i dostępność

Neostrada Fiber w opcji do 4. Mb/s przy umowie na 24 miesiące dostępna jest w cenie 79,90 złotych z VAT miesięcznie. Klient otrzymuje na własność modem z bezprzewodowym Internetem (Wi-Fi). Abonament w opcji do 80 Mb/s na ten sam okres wynosi 99,90 zł miesięcznie. TP proponuje też pakiet „3P”, czyli internet, telewizję i telefon stacjonarny z nielimitowaną liczbą połączeń na wszystkie numery stacjonarne. Szczegółowe cenniki usług znajdują się w tabelach poniżej.

W pierwszym etapie Neostrada Fiber jest dostępna dla mieszkańców Warszawy (Saska Kępa i Służewiec), Wrocławia, Rzeszowa, Leszna, Oborników Śląskich, podwarszawskiego Brwinowa i Zielonek koło Krakowa. Jesienią tego roku do tych lokalizacji dołączą kolejne miejscowości.

Szczegółowy cennik Neostrady Fiber:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć

Szczegółowy cennik Neostrady FunPack:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć

Czytaj więcej: TP idzie na wojnę z kablówkamiTP idzie na wojnę z kablówkami

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)