Ofensywa PlayStation 3

Ofensywa PlayStation 3

05.11.2007 09:30, aktual.: 05.11.2007 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PlayStation 3 wciąż zawodzi tych, którzy liczyli na to, że konsola Sony rozgromi konkurencję. Wciąż jest ona najsłabiej sprzedającym się urządzeniem spośród konsoli siódmej generacji. Jednak październik był dla niej wyjątkowo dobrym miesiącem...

W Japonii, gdzie tradycyjnie już liczą się tylko produkty rodzimych wytwórców, PS3 zaczęła gonić Wii. Urządzenie Nintendo wciąż zdecydowanie wygrywa, jednak jego przewaga wynosi już tylko 2:1. Wynik PlayStation 3 może imponować, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeszcze niedawno na jedną sprzedaną konsolę Sony przypadało... 6 Wii.

W październiku Nintendo sprzedało w Japonii 110 415 swoich urządzeń, a Sony - 47 183 konsole. To tym znaczący sukces, że PS3 jest wciąż znacznie droższa. Bardzo możliwe, że rynek nasycił się już tańszą z konsoli i przestała być ona już tak popularna.

Bieżący miesiąc powinien pokazać, czy Sony będzie mogło cieszyć się trwałym sukcesm, czy też mieliśmy do czynienia z przypadkowym "zakłóceniem" na rynku. Trzeci z konkurentów, Xbox 360, tradycyjnie nie liczy się w Kraju Kwitnącej Wiśni. W październiku Microsoft sprzedał jedynie 18 717 swoich urządzeń.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)