Odtwarzacze Blu‑ray - przegląd nowości

Odtwarzacze Blu-ray - przegląd nowości
Źródło zdjęć: © Blue-Ray.com

12.01.2010 15:00, aktual.: 12.01.2010 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakończone już targi Consumer Electronics Show 2010 były dla producentów okazją do pochwalenia się najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Najwięksi wytwórcy, tacy jak Sony, Samsung, LG, Toshiba czy Panasonic, sporo miejsca poświęcili nowym wersjom stacjonarnych odtwarzaczy Blu-ray - łącznie pokazano kilkanaście nowych modeli.

LG

W ofercie LG znalazły się trzy premierowe modele odtwarzaczy Blu-ray: BD550, BD570 i BD590. Urządzenia umożliwiają odtwarzanie płyt Blu-ray z rozdzielczością 1080p, skalowanie standardowego formatu DVD do rozdzielczości 1080p, obsługują technologie TrueHD i dts-HD Advanced Digital Out. Odtwarzacz BD57. dodatkowo wyposażony jest w moduł Wi-Fi, a BD590 - model flagowy - również w dysk twardy o pojemności 250 GB i wsparcie systemu Gracenote MusicID-Stream.
Producent zadbał o obecność we wszystkich nowościach obsługi technologii NetCast Entertainment Access, ułatwiającej dostęp do internetowych serwisów, takich jak CinemaNow, YouTube lub Netflix. Jak informuje LG, w najnowszej serii urządzeń do kina domowego możliwości systemu zostały poszerzone m.in. o obsługę widgetów Yahoo (dostęp do aplikacji sieciowych) i VUDU (kupno lub wypożyczenie filmów i programów telewizyjnych w jakości HD bez miesięcznych opłat i dodatkowego sprzętu).

Obraz
© LG BD590

Warto dodać, że odtwarzacze LG jako pierwsze będą obsługiwać nową internetową platformę telewizyjną DivX TV.

Panasonic

Panasonic zademonstrował trzy "standardowe" odtwarzacze Blu-ray - DMP-BD45, DMP-BD65 i DMP-BD85 - oraz model DMP-BDT350 przystosowany do obsługi dysków Blu-ray 3D.

Obraz
© Panasonic DMP-BDT350

BD6. wyposażono w obsługę technologii VieraCast (dostęp do internetowego portalu z treściami multimedialnymi), łączności bezprzewodowej, interfejsu USB i analogowe wyjście audio 7.1. W odtwarzaczu obecna jest także technologia HDMI Jitter Purifier odpowiedzialna za poprawę jakości brzmienia tonów niskich. W modelu BD65 brak Wi-Fi i wyjścia 7.1. Wersja BD45 dodatkowo nie wspiera systemu VieraCast.

Samsung

Samsung zaprezentował na CES 2010 odtwarzacze o oznaczeniach BD-C5500, BD-C6500, BD-C6900 i BD-C7500. Jak poinformował producent, modele BD-C650. i wyższe wyposażone zostały w obsługę komunikacji Wi-Fi oraz unowocześnioną wersję funkcji Internet@TV. System ten umożliwia dostęp do różnych serwisów internetowych oferujących treści multimedialne.
Funkcja Internet@TV wzbogacona została o Samsung Apps, czyli sklep z aplikacjami,
skąd można pobierać materiały i usługi multimedialne (ściąganie i korzystanie z treści możliwe jest w czasie oglądania telewizji).

Obraz
© (fot. Samsung)

Najciekawszą nowością jest model BD-C6900. obsługujący standard Blu-ray 3D.
Samsung podkreśla energooszczędność nowych urządzeń. Wszystkie odtwarzacze spełniają normy EnergyStar 4.0 (pobór prądu w czasie pracy wynosi 13W, w trybie czuwania - 0,1 W).

Sony

Firma Sony w 2010 r. wchodzi z ofertą trzech nowych urządzeń odtwarzających dyski Blu-ray: BDP-S370, BDP-S570 i BDP-S770. Pierwszy z wymienionych modeli charakteryzuje się m.in. obsługą technologii BRAVIA Internet Video (umożliwiającej dostęp do internetowych serwisów wideo) oraz możliwością współpracy z siecią bezprzewodową - kartę Wi-Fi należy jednak dokupić osobno.

W odtwarzaczu BDP-S57. pojawia się już obsługa systemu IP Content Noise Reduction (poprawa ostrości krawędzi obrazu i wyrazistości barw) oraz wbudowany moduł Wi-Fi. Model BDP-S770 jest najbardziej zaawansowany, umożliwia bowiem odtwarzanie płyt Blu-ray 3D.

Obraz
© Sony BDP-S370

Urządzenia korzystają z bazy danych Gracenote, pozwalającej wyszukiwać informacje związane z filmem; można też nimi sterować za pośrednictwem iPoda touch lub iPhone'a ( wymagana odpowiednia aplikacja, dostępna bezpłatnie w sklepie App Store ).

Toshiba

Producenci najwyraźniej upodobali sobie cyfrę "3. - Toshiba to kolejna spółka, która na targach CES 2010 pokazała właśnie tyle nowych odtwarzaczy Blu-ray. Urządzenia noszące symbole BDX2500, BDX2700 i BDX3000 charakteryzują się dostępem do Sieci i obsługą serwisów internetowych Netflix, Cinema Now czy Pandora. Mogą odtwarzać filmy Blu-ray w rozdzielczości 1080p (24 klatki na sekundę), skalować filmy DVD, wspierają system BD-Live i technologie Dolby True HD oraz DTS HD Master Audio.
Model BDX2500 jest "gotowy do współpracy" z siecią Wi-Fi (nalezy dokupić modem na USB), zaś dwa kolejne w pełni obsługują łączność bezprzewodową. Dodatkowo BDX3000 może odczytywać dane z płyt Blu-ray 3D.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)