Odliczanie do 1 mld w iTunes

Odliczanie do 1 mld w iTunes

Odliczanie do 1 mld w iTunes
Źródło zdjęć: © Apple
14.04.2009 14:56, aktualizacja: 15.04.2009 10:36

W to, że sklep iTunes prowadzony przez Apple jest niewątpliwym sukcesem, mało kto już chyba wątpi. Do tej pory pobrano za jego pomocą ponad 900 mln aplikacji . Liczba ta wciąż rośnie i już wkrótce można się spodziewać przełamania niesamowitej bariery 1 miliarda. A wtedy...

W związku z tak dużą liczbą pobranych treści ze sklepu iTunes, Apple przygotowało zestawienie najczęściej pobranych aplikacji wszechczasów zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej. Wśród bezpłatnych aplikacji na pierwszych trzech miejscach znalazły się narzędzia do obsługi sieci społecznościowej Facebook, przeglądania map Google Earth oraz aplikacja służąca do słuchania radia internetowego, Pandora Radio. Wśród płatnych aplikacji na pierwszym miejscu znalazła się gra Cash Bandicoot: Nitro-Kart, za którą uplasował się program "relaksujący" Koi Pond oraz gra "wodna" Enigmo.

Jednak najciekawszym wydarzeniem związanym z przekroczeniem bariery 1 mld pobranych aplikacji będzie niespodzianka dla osoby, której się to uda. Nagród jest sporo, a znajdują się wśród nich bon o wartości 10 tysięcy dolarów na zakupy w sklepie iTunes oraz odtwarzacz iPod touch. Oprócz tego szczęśliwiec otrzyma również Time Capsule, czyli urządzenie do automatycznego i bezprzewodowego tworzenia kopii zapasowej z komputerów Mac oraz komputer MacBook Pro.

Aby spróbować swojego szczęścia wystarczy w odpowiednim momencie pobrać jedną aplikację ze sklepu iTunes. Co ciekawe, aplikacja ta może być zarówno płatna, jak i bezpłatna. Więcej informacji na temat konkursu, ranking aplikacji oraz ich licznik można znaleźć na oficjalnej stronie akcji pod tym adresem.

Niestety, według informacji zamieszczonej na ww. stronie, konkurs ten nie jest dostępny dla polskich użytkowników produktów Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)