Odbiorniki GPS Holux na wiosenne wycieczki

Odbiorniki GPS Holux na wiosenne wycieczki
Źródło zdjęć: © Holux

12.04.2010 11:37, aktual.: 13.04.2010 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sprzedaży pojawiły się bezprzewodowe loggery GPS marki Holux – modele M-241, M-1000C i GR-245. Urządzenia informują o aktualnym położeniu geograficznym oraz zapamiętują trasę podróży. Przydają się podczas codziennych wycieczek i wakacyjnych podróży, a także w transporcie, turystyce, rolnictwie i gospodarce leśnej.

W sprzedaży pojawiły się bezprzewodowe loggery GPS marki Holux - modele M-241, M-1000C i GR-245. Urządzenia informują o aktualnym położeniu geograficznym oraz zapamiętują trasę podróży. Przydają się podczas codziennych wycieczek i wakacyjnych podróży, a także w transporcie, turystyce, rolnictwie i gospodarce leśnej.

Holux M-1000. rejestruje lokalizacje, w których przebywał użytkownik - do 100 tys. współrzędnych GPS (szerokość, długość geograficzna oraz czas i wysokość n.p.m.). Dane mogą zostać przeniesione do komputera za pośrednictwem modułu Bluetooth lub poprzez kabel USB. Urządzenie jest zasilane za pomocą akumulatora, który pozwala na pracę do 20 godzin. Zapas energii można łatwo uzupełnić dzięki ładowarce samochodowej, znajdującej się w zestawie.

Obraz
© Holux M-1000. (fot. Holux)

Z kolei odbiornik Holux M-24. pozwala na zapis do 130 tys. współrzędnych GPS z 32 satelitów. Wyposażono go w wyświetlacz LED, który pozwala na bieżąco odczytywać informacje np. o położeniu geograficznym, prędkości, wysokości n.p.m. czy dostępnej pamięci. Urządzenie posiada także wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia bezprzewodowe połączenie z komputerem lub telefonem komórkowym. Wygodną eksploatację zapewniają dodatkowo niewielkie wymiary odbiornika (32.1mmx30mmx74.5mm), waga – 39g oraz niski pobór energii z baterii AA (do 12 godzin pracy).

Obraz
© Holux M-24. (fot. Holux)

Rozwiązaniem na wycieczki rowerowe jest Holux GR-245. Na ekranie LED loggera z łatwością można śledzić współrzędne geograficzne, prędkość czy wysokość – wystarczy zamontować go przy kierownicy. Dodatkowo, specjalnie z myślą o osobach uprawiających sport, urządzenie mierzy przebyty dystans i czas, a kalkulator pracujący w trzech trybach określa liczbę spalonych kalorii. GR-245 posiada również funkcję wyświetlania i zapamiętywania maksymalnej i średniej prędkości. Oprócz rowerowego, można skorzystać z innych trybów: biegania, chodzenia i trybu pojazdu. Podczas spaceru po lesie przydatna może okazać się funkcja odnajdywania określonego miejsca, która pozwala na wskazanie kierunku oraz odległości do 5 wcześniej zapisanych lokalizacji. Obudowa tego urządzenia jest wodoszczelna.

Obraz
© Holux GR-24. (fot. Holux)

Do wszystkich trzech odbiorników Holux dołączone zostało oprogramowanie umożliwiające synchronizację zdjęć zrobionych podczas podróży z historią trasy - i przeniesienie ich na mapę za pośrednictwem usługi Google Earth. Urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją.

Cena logerra M-1000C wynosi 210 zł brutto, model M-241 kosztuje 290 zł, zaś zakup GR-245 to wydatek 349 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)