Od operatora mobilnego do dostawcy usług telekomunikacyjnych i rozrywki – nowy rozdział w historii T‑Mobile

Od operatora mobilnego do dostawcy usług telekomunikacyjnych i rozrywki – nowy rozdział w historii T‑Mobile

Od operatora mobilnego do dostawcy usług telekomunikacyjnych i rozrywki – nowy rozdział w historii T‑Mobile
Źródło zdjęć: © iStock.com
26.06.2019 11:47, aktualizacja: 26.06.2019 17:07

T‑Mobile dołącza do grona konwergentnych graczy na polskim rynku. Nowa strategia to efekt blisko dwuletniej transformacji firmy w obszarze innowacji technologicznych, jakości sieci, kultury organizacyjnej oraz budowania znakomitej obsługi klienta na każdym etapie.

– Świętujemy dziś strategiczną zmianę, do której przygotowywaliśmy się dwa lata. Przeszliśmy szereg zmian, które doprowadziły nas do pozycji najlepiej ocenianego przez klientów operatora w zakresie jakości sieci i oferowanych usług. Firmy, dla której jakość obsługi klienta stoi zawsze na pierwszym miejscu. Partnera, który oprócz usług mobilnych oferuje kompleksowe usługi konwergentne w jakości T‑Mobile. Dzisiaj otwieramy nowy sezon w historii T‑Mobile, w którym przestajemy być operatorem mobilnym, a stajemy się technologicznym partnerem naszych klientów - powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T‑Mobile Polska.

Debiutująca w piątek, 28 czerwca oferta to odpowiedź na jedną z kluczowych potrzeb wyrażanych przez klientów, by otrzymać komplet usług telekomunikacyjnych od jednego zaufanego partnera. W tej właśnie roli – poprzez rozbudowę portfolio usług własnych, a także partnerstw z najlepszymi dostawcami treści i usług – chce występować T‑Mobile. Operator ułatwi klientom korzystanie z różnych kombinacji usług i możliwości opłacania wszystkiego w jednym rachunku.

Branża telekomunikacyjna wkroczyła w nową, dynamiczną fazę. Jej granice sięgają dziś już znacznie dalej niż jeszcze kilka lat temu i przenikają się m.in. z przemysłem rozrywkowym, medialnym czy technologicznym. Jak pokazują liczne badania rynkowe, stoją za tym czynniki takie jak:

  • urządzenia mobilne, które stają się podstawowym środkiem dostępu do treści i usług,
  • stałe połączenie urządzeń konsumentów do sieci oraz
  • personalizacja usług.

Nowe technologie przyspieszyły proces konwergencji rynkowej, usługowej i technologicznej, zmieniając zasady, na jakich funkcjonował dotychczas rynek telekomunikacyjny. T‑Mobile odpowiada na ten trend, wcielając w życie nową, konwergentną strategię biznesową. Jej egzemplifikacją jest oferta Magenta 1 – pierwszy w historii operatora kompleksowy pakiet usług mobilnych, światłowodowych i rozrywki.

– Obecność na rynku telekomunikacyjnym to już za mało. Dziś stawiamy kolejny, milowy krok w naszej podroży operatora konwergentnego. Poprzez systematyczne rozwijanie i tworzenie nowych usług – w szczególności tych dla domu – chcemy stać się operatorem pierwszego wyboru dla polskich klientów – podkreśla Maierhofer. W nowej ofercie stawiamy na staranny dobór produktów o najwyższej jakości. To kierunek, który swoimi działaniami podpowiadają nam sami klienci. Coraz częściej widzimy, że czują się przytłoczeni zbyt dużą liczbą ofert i usług. Poszukują przy tym produktów najwyższej jakości. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując klientom najlepiej wyselekcjonowane usługi z najwyższej półki. Jestem przekonamy, że pozwolą nam one konkurować na rynku usług konwergentnych z operatorami, którzy do tego wyścigu dołączyli przed nami – podsumowuje Maierhofer.

Nowa oferta T‑Mobile, przygotowana zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm, pozwala łączyć w różnych kombinacjach usługi mobilne, internet dla domu (FMS), światłowód oraz rozrywkę. Dodatkowo zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw przygotowany został pakiet usług dodatkowych, które można swobodnie dołączać do wybranej oferty.

Kompleksowy pakiet usług dla domu od T‑Mobile

Żyjemy w świecie przeładowanym informacjami. Każdego dnia trafia do nas średnio 20000 komunikatów reklamowych, podczas gdy jesteśmy w stanie zauważyć zaledwie 153 z nich. Choć czujemy się przytłoczeni ogromną liczbą komunikatów, jednocześnie mamy wrażenie, że omija nas to, co ciekawe i wartościowe. To zjawisko ma już swoją nazwę – to FOMO (ang. fear of missing out), czyli strach przed ominięciem ważnych informacji lub wydarzeń. Według badań przeprowadzonych przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego na FOMO w Polsce cierpi już co piąta osoba w wieku 15-24 lata.

– Coraz częściej widzimy, że klienci są przytłoczeni niezliczoną liczbą ofert i wariantów usług. Poszukują prostych i najlepszych produktów, jednak szum komunikacyjny często uniemożliwia im dokonanie optymalnego wyboru. T‑Mobile postanowił to zmienić. Dzięki ofercie Magenta 1 stajemy się dla klientów partnerem, który zdejmuje z nich ciężar wyszukiwania wielu rozwiązań i podejmowania wielu decyzji. Zamiast oferować klientom wszystko, co jest ogólnie dostępne na rynku, dajemy im wybór spośród wyłącznie najlepszych usług w prostym i czytelnym pakiecie. Strach przed ominięciem optymalnych ofert zamieniamy na radość z korzystania z produktów najwyższej jakości – powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T‑Mobile Polska.

W nowej ofercie Magenta 1 użytkownicy otrzymują konkurencyjny pakiet internetu w telefonie, internetu światłowodowego dla domu oraz dostęp m.in. do platform Netflix, ELEVEN SPORTS, serwisu IPLA, darmowych kanałów telewizji cyfrowej, gier i rozrywki dla dzieci. Nowa oferta wpisuje się w długofalową strategię firmy, w ramach której T‑Mobile będzie oferował klientom coraz szerszy zakres usług, ze szczególnym nastawianiem na rozwój produktów dla domu.

Prościej się nie da

T‑Mobile przygotował dla klientów proste i czytelne pakiety usług. Użytkownik może dobrać sobie dwa lub trzy elementy, które będą składały się na jego pakiet: abonament komórkowy, internet światłowodowy lub mobilny internet domowy oraz usługi rozrywki. Pakiety w ramach oferty Magenta 1 klienci mogą rozszerzyć o dekoder, smartfon, większy pakiet Netflix lub wyższą prędkość internetu światłowodowego.

Obraz
© T-mobile

Magenta 1 – najlepsza sieć, światłowód i rozrywka

Oferta Magenta 1 to połączenie wszystkiego, co najlepsze w T‑Mobile:

  • najlepsza sieć mobilna – usługi internetu stacjonarnego w oparciu o infrastrukturę mobilną operatora, docierającą obecnie do ponad 99,9% Polaków, a w samej tylko technologii LTE do 99,8% populacji kraju. Co równie istotne, niezależna firma P3 Communication po raz piąty z rzędu potwierdziła, że T‑Mobile oferuje najwyższą w Polsce jakość sieci. Z kolei w niezależnych testach konsumenckich SpeedTest.pl T‑Mobile drugi rok z rzędu zwyciężył w obu kategoriach internetu mobilnego: ogólnej (3G/LTE) oraz LTE;
  • superszybki światłowód – klienci znajdujący się w zasięgu infrastruktury światłowodowej jednego z partnerów T‑Mobile mogą uzupełnić swój wybór o łącze przepustowości od 100 Mbps do 900 Mbps. Już dzisiaj w zasięgu infrastruktury światłowodowej partnerów T‑Mobile znajduje się blisko 1/3 gospodarstw domowych w Polsce;
  • najlepsza rozrywka – pakiety rozrywki od T‑Mobile obejmują dostęp do zasobów Netflixa – światowego lidera w zakresie dostarczania rozrywki wideo, pakietów tematycznych największego polskiego serwisu rozrywki internetowej IPLA z kanałami linearnymi, sportem na żywo, serialami i filmami, treściami dla dzieci, informacjami i rozrywką. Użytkownicy, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez solidnej dawki sportowych emocji, z pewnością sięgną po SUPERPAKIET SPORT, na który składają się IPLA SPORT oraz IPLA ELEVEN SPORTS, m.in. z Copa America, eliminacjami do UEFA EURO 2020, rozgrywkami czołowych europejskich lig piłkarskich, najważniejszymi turniejami siatkarskimi, Wimbledonem, a także wyścigami Formula 1™.
Obraz
© T-mobile

– Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badania – zarówno w Polsce, jak i za granicą – i widzimy wyraźnie, że klienci nie chcą już mozolnie przewijać setek kanałów z treściami, które często są dla nich po prostu nieistotne. Klienci chcą oglądać najlepsze treści, dostosowane do ich potrzeb, kiedy tylko mają na to ochotę. Pod względem zaspokajania potrzeb klientów polscy operatorzy telekomunikacyjni plasują się nieco w tyle za innymi krajami. Dziś T‑Mobile to zmienia i dzięki strategicznym współpracom z firmami takimi jak Netflix, wprowadza ofertę w pełni odpowiadająca na potrzeby polskich, nowoczesnych klientów – powiedział Frederic Perron, Członek Zarządu ds. rynku prywatnego w T‑Mobile Polska.

T‑Mobile jest pierwszym operatorem w Polsce, który posiada w swoich pakietach usługę Netflix, zapewniając klientom korzystanie z doskonałej rozrywki bez konieczności ponoszenia oddzielnych opłat.

– Bardzo cieszymy się z rozpoczętej współpracy z T‑Mobile i udziale w tak innowacyjnej i skrojonej pod potrzeby klienta ofercie Magenta 1 – powiedział Rene Rummel, Business Development Director w regionie EMEA w firmie Netflix. Dzięki specjalnemu przyciskowi Netflix na pilocie polskim konsumentom wystarczy jedno kliknięcie, aby cieszyć się ulubionymi produkcjami Netflix, takimi jak „Stranger Things”, „Dom z papieru”, „Zabójczy rejs”, „Nasza Planeta” i nie tylko.

Magenta 1 również dla firm

T‑Mobile przygotował również kompleksowe pakiety usług dla przedsiębiorstw – Magenta 1 BIZNES. Firmy będą mogły skorzystać z najwyższej jakości nielimitowanego dostępu do sieci bez względu na czas i miejsce prowadzenia działalności: tak samo w biurze, dzięki możliwości skorzystania z dostępu światłowodowego, jak i poza nim, dzięki internetowi mobilnemu.

Obraz
© T-mobile

W ofertach Magenta 1 BIZNES klienci otrzymają bez dodatkowych opłat, przez nawet 18 miesięcy, dostęp do pakietów usług biznesowych: oprogramowania biurowego Office 365, gwarantującego skuteczną ochronę smartfonów i tabletów Norton Security Online, a także Zdalnego IT Serwisu, w ramach którego eksperci T‑Mobile udzielą pomocy informatycznej online. W połączeniu z dostępnymi już w ofertach T‑Mobile dla firm pakietami księgowości online czy systemu rezerwacji oznacza to, że dzięki jednej wizycie w salonie T‑Mobile przedsiębiorca otrzymuje dostęp do pełnego portfolio usług niezbędnych w prowadzeniu działalności biznesowej.

Najlepszy sprzęt do odbioru najlepszych treści i narzędzia dla biznesu

Najlepsze treści najlepiej oglądać na najlepszym sprzęcie. Dla tych klientów, którzy zdecydują się na pakiet obejmujący usługi mobilne, światłowodowe i rozrywki, T‑Mobile przygotował vouchery zniżkowe w wysokości 1000 zł na zakup dowolnego telewizora Samsung dostępnego na tej stronie.

Z kolei użytkownikom, którzy wybiorą pakiet Magenta 1 z rozrywką, T‑Mobile poleca dekoder KAON KSTB6077. To gwarancja wyjątkowych wrażeń z odbioru treści wideo, m.in. dzięki technologii 4K HDR z realistyczną głębią i bogactwem kolorów. Urządzenie umożliwia bezpośredni i wygodny dostęp do seriali, filmów, dokumentów, programów dla dzieci i innych materiałów z biblioteki Netflix za pomocą specjalnego przycisku na pilocie. Dodatkowo dekoder pozwala korzystać z kanałów na żywo, sportu, rozrywki, informacji oraz filmów i seriali z serwisu IPLA, bezpłatnych kanałów telewizji cyfrowej oraz aplikacji i gier. Wymagający użytkownicy z pewnością zwrócą uwagę na wyszukiwanie głosowe Google oraz wbudowany system Chromecast, umożliwiający sterowanie i przesyłanie ulubionych treści na duży ekran za pomocą telefonu lub tabletu.

Na przedsiębiorców wybierających pakiety Magenta 1 BIZNES również czeka specjalna promocja obejmująca atrakcyjne smartfony. Pierwsi klienci, którzy skorzystają z oferty światłowodowego dostępu do internetu dla firm, będą mogli zakupić Samsunga Galaxy S10e lub Galaxy A50 w cenie obniżonej o 50% w stosunku do ceny standardowej.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)