Od dzisiaj nie tylko "Lubię to!" - na Facebooku pojawiło się sześć nowych przycisków

Od dzisiaj nie tylko "Lubię to!" - na Facebooku pojawiło się sześć nowych przycisków
24.02.2016 15:45
Od dzisiaj nie tylko "Lubię to!" - na Facebooku pojawiło się sześć nowych przycisków
Źródło zdjęć: © Facebook

Już są! Długo wyczekiwane tzw. "Reakcje" Facebooka pojawiły się właśnie na naszych i waszych tablicach.

288770954761549971
Źródło zdjęć: © (fot. Facebook)

*Już są! Długo wyczekiwane tzw. "Reakcje" Facebooka pojawiły się właśnie na naszych i waszych tablicach. Zgodnie z zapowiedziami, nie ma tutaj mowy o tzw. "dislajkach" czy "antylajkach", a odpowiednio: Lubię to, Super, Ha ha, Wow, Przykro mi oraz Wrr. * Po dość długich przygotowaniach, najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie oddał w myszki użytkowników nowe przyciski. Można się spodziewać, że stare i lubiane "Lubię to" za chwilę będzie już _ passe _. Już teraz ci, którzy odkryli jak rozwinąć listę reakcji ignorują "Lubię to" na korzyść nowych reakcji.

288770954761681043
Źródło zdjęć: © (fot. Wirtualna Polska)

Sześć przycisków jest już dostępne na całym świecie nie tylko dla profilów, ale także dla fanpage'ów. Aby rozwinąć listę, należy najechać (ale nie klikać) kursorem myszki na przycisk (napis) "Lubię to", wówczas rozwinie się lista reakcji.

Nowe funkcje pod postami na Facebooku były zapowiadane od jakiegoś czasu. Pojawiły się też obawy, że Facebook mógłby chcieć zastosować przycisk "nie lubię tego", co doprowadziłoby do szerzenia się mowy nienawiści i agresji. Mark Zuckerberg uciął te spekulacje, tłumacząc, że chodzi jedynie o dodanie nowego atrybutu, który np. mógłby wyrażać współczucie. Wiadomo przecież, że "Lubię to" pod informacją np. o czyjejś śmierci, niezupełnie oznacza, że nam się ten fakt podoba. Tak więc oprócz "Przykro mi", możemy się także np. zaśmiać, zezłościć czy wyrazić zdziwienie.

288770954761877651
Źródło zdjęć: © (fot. Facebook)

Zmianie uległy też powiadomienia. Teraz dostajemy informację o reakcji użytkowników, a nie o polubieniach. Chcecie przetestować? Zapraszamy na naszego fanpage'a (kliknij)!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)