Od czego zaczynamy rok? Od sprzedawania nieudanych prezentów!

Od czego zaczynamy rok? Od sprzedawania nieudanych prezentów!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

05.01.2012 13:52, aktual.: 09.01.2012 07:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świąteczne emocje już opadły i wielu z nas zaczyna zastanawiać się na tym, co zrobić z prezentami, które niekoniecznie przypadły nam do gustu. TNS na zlecenie portalu eBay sprawdził, ile niechcianych prezentów dostaliśmy w ubiegłym roku i jaki był ich los.

Generalnie zdajemy się być zadowoleni z otrzymanych prezentów. 55. Polaków twierdzi, że nie otrzymali żadnych kompletnie nietrafionych podarunków. 29% z nas dostało jeden bądź dwa, a 6% miało większego pecha i pod choinką znalazło 3-5 niechcianych prezentów. Przeważnie szacujemy ich wartość na 4-80 zł (33%) lub 84-200 zł (29%). 12% z nas uważa natomiast, że były warte aż 204-400 zł. Tej odpowiedzi częściej udzielali panowie (14%) niż panie (9%).

Kto najczęściej nie trafia ze świątecznymi prezentami? Przeważnie jest to dalsza rodzina (14%), teściowie (13%) lub rodzice (11%). W ubiegłym roku większość z tych, którzy nieudane podarunki dostali, zdecydowała się je zatrzymać (42%) lub wręczyć jako prezent komuś innemu (19%), natomiast 10. zdecydowało się je sprzedać.

Kiedy jest najlepszy czas na sprzedawanie prezentów? Niewielka część tych, którzy się na to decydują, robi to już w świąteczny poranek (2%) lub wieczór (5%). Nieco więcej czeka do końca grudnia (10%) lub częściej do stycznia (13%). 17. Polaków sprzedających nietrafione prezenty odkłada to na później.

Najczęściej mamy tez już plany wobec pieniędzy, które chcielibyśmy zarobić na sprzedawaniu podarunków. 55. chciałoby kupić sobie w zamian coś innego, 47% pieniądze po prostu odłożyć, natomiast 14% chciałoby w ten sposób pokryć świąteczne wydatki.
Wystaw swoje prezenty na aukcjach!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)