Trwa ładowanie...
dxyn3if

Obiecujący lek na koronawirusa z Japonii. Ma być dostępny za darmo

Japonia chce za darmo przekazać fawipirawir (Avigan) - lek przeciwko grypie. Ma trafić do 20 krajów, które walczą z pandemią koronawirusa i mogą zastosować go w leczeniu chorych na COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lek, które daje nadzieję na leczenie COVID-19.
Lek, które daje nadzieję na leczenie COVID-19. (East News, Fot: Pavel Kononov/SPUTNIK Russia/East News)
dxyn3if

O planach związanych z przekazaniem fawipirawiru (Avigan) poinformował Toshimitsu Motegi - szef japońskiego MSZ, którego cytowała agencja Kyodo.

Japoński lek na koronawirusa

- Będziemy współpracować z zainteresowanymi krajami, by poszerzyć międzynarodowe badania kliniczne Aviganu - poinformował Motegi w trakcie konferencji prasowej. Dodał również, że planuje przekazać ONZ grant w wysokości miliona dolarów. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup oraz dystrybucję fawipirawiru.

dxyn3if

Fawipirawir trafi m.in. do Arabii Saudyjskiej, Birmy, Bułgarii, Czech, Indonezji, Iranu oraz Turcji. Jak informował minister, zainteresowanie lekiem wyraziło również 30 innych państw.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk.

Fawipirawir w leczeniu COVID-19

Ostatnie badania kliniczne, przeprowadzone przez chińskich ekspertów w Wuhan oraz Shenzhen wykazały, że lek jest "bezpieczny i skuteczny" w leczeniu pacjentów z COVID-19.

dxyn3if

Japoński lek daje nadzieję na efektywne leczenie COVID-19. Jego działanie jest testowane przez japońską firmę Fujifilm Toyama Chemical na 100 pacjentach, a we Włoszech lek podaje się w regionach silnie dotkniętych koronawirusem SARS-CoV-2.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dxyn3if

Podziel się opinią

Share

dxyn3if

dxyn3if
Więcej tematów