O technologiach IT inaczej

O technologiach IT inaczej

24.11.2009 13:17, aktual.: 24.11.2009 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy można o technologiach informatycznych rozmawiać przy dźwiękach gitary, w dodatku
bez krawatów i w nieformalnej atmosferze? W trakcie cyklu NIEkonferencji,
którego organizatorem są partnerzy firmy Microsoft, będzie można się o tym przekonać.

NIEkonferencje to cykl spotkań technicznych i biznesowych w pięciu największych polskich miastach, na który zapraszani są przedstawiciele małych firm, a także twórcy stron internetowych i administratorzy serwisów online, poszukujący możliwości rozwinięcia swojej dotychczasowej działalności. NIEkonferencja to okazja do rozmowy o możliwościach rozwoju biznesu w oparciu o technologie informatyczne, które są dopasowane do potrzeb firm i pomagają zwiększać produktywność i konkurencyjność działalności. NIEkonferencja to jednak nie tylko okazja do poszerzenia swojej wiedzy na styku biznesu i technologii, ale także źródło inspiracji i szansa na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W trakcie spotkań, które odbędą się w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie, uczestnicy będą mieli praktyczną możliwość wypróbowania szeregu rozwiązań oferowanych przez firmę Microsoft, takich jak Visual Studio, Windows Azure, SQL Server, Silverlight, Windows hosting, Expression Studio. Ale to nie wszystko.

„Chcemy zaprezentować świeże podejście do tematu technologii w biznesie, dlatego odchodzimy od typowych konferencji”. – powiedział Michał Żyliński, ISV Developer Evangelist w polskim oddziale Microsoft. „Przekażemy rzetelną informację o najnowszych technologiach Microsoft, które pomagają rozwijać skrzydła polskim firmom. Wraz z firmami partnerskimi, zaprezentujemy konkretne rozwiązania i to jak wpływają one na prowadzony biznes. Zadbamy także o dobrą zabawę i zapewnimy naszym gościom niezapomniane wrażenia z obcowania z najnowocześniejszymi technologiami biurowymi i nie tylko”.

Organizatorzy NIEkonferencji przygotowali szereg atrakcji dla ich uczestników. Poza udziałem w szkoleniach, będą oni mogli samodzielnie przetestować komputer przyszłości –. Microsoft Surface, który zrywa z tradycyjną wizją komputera. Microsoft Surface umożliwia jednoczesną pracę kilku osób i to bez użycia klawiatury czy myszki. Blat tego wyglądającego jak stół komputera jest jednocześnie ekranem i interfejsem maszyny.

Uczestnicy NIEkonferencji będą także mogli spróbować swoich sił jako gwiazdy rocka, a to za sprawą Guitar Hero, czyli jednej z najbardziej popularnych gier interaktywnych na świecie na konsolę Microsoft –. Xbox 360. Gracze zamieniają się w niej w mistrzów gitarowego brzmienia.

„Mamy nadzieję, że ta niestandardowa forma spotkań będzie sprzyjać również komercjalizacji, często bardzo rewolucyjnych, pomysłów. Park Technologiczny –. Miasteczko Multimedialne, jako jeden z partnerów spotkań, oferuje wsparcie kapitałowe i merytoryczne przy realizacji tych najlepszych, nawet w wysokości miliona złotych” – powiedział Krzysztof Wnęk, prezes zarządu Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o.

Więcej szczegółów o NIEkonferencji, w tym formularze rejestracyjne oraz program i szczegółowy wykaz prelegentów, znajduje się na stronie www.niekonferencja.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)