Nvidia PhysX w Playstation 3

Nvidia PhysX w Playstation 3

Nvidia PhysX w Playstation 3
17.03.2009 23:00, aktualizacja: 18.03.2009 10:29

Technologia Nvidia PhysX zostanie wdrożona na platformie Playstation 3. Zarejestrowani deweloperzy otrzymają pakiet programistyczny silnika fizycznego za darmo.

Firma Nvidia podpisała porozumienie z firmą Sony, na mocy którego udostępniła za darmo zestaw deweloperski oprogramowania Nvidia PhysX dla wszystkich zarejestrowanych producentów gier na konsolę Playstation 3. Zestaw Nvidia PhysX SDK (Software Developer Kit) składa się z interfejsu programowania użytkownika oraz silnika fizycznego, który został zaprojektowany tak, by zapewnić deweloperom kontrolę nad zjawiskami fizycznymi i udostępnić podgląd efektów w czasie rzeczywistym.
Nvidia PhysX to silnik fizyczny, który pozwala na symulację fizyki w czasie rzeczywistym w grach. Oprogramowanie PhysX obecne jest w ponad 150 tytułach i obsługiwane przez komputery PC, a także konsole ostatniej generacji. Dzięki silnikowi możliwe jest wierne przedstawianie eksplozji wywołujących kurz i powstawanie gruzu, materiałów które rozdzierają się w naturalny sposób, czy też realistyczmych efektów dymu i mgły.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)