Nowy ultrabook Acer Ultra M3 i nowe notebooki Aspire V5 i V3

Nowy ultrabook Acer Ultra M3 i nowe notebooki Aspire V5 i V3

Nowy ultrabook Acer Ultra M3 i nowe notebooki Aspire V5 i V3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.03.2012 13:20, aktualizacja: 09.03.2012 15:00

Na targach CeBIT w Hanowerze firma Acer zaprezentowała ultrabook Aspire M3, należący do rodziny Timeline Ultra.

Modele z najnowszej serii Timeline są cieńsze i lżejsze od swoich poprzedników (mają tylko 2. mm grubości), co jednak nie ma negatywnego wpływu na ich wydajność. Nowy notebook Aspire Timeline jest pierwszym komputerem klasy Ultrabook wyposażonym w dedykowany układ graficzny NVIDIA GeForce GT640M. W komputerze zastosowano najnowszy procesor Intel Core.

Dysk twardy o dużej pojemności zapewnia odpowiednią ilość miejsca na pliki, natomiast zintegrowany dysk SSD umożliwia natychmiastowe włączanie systemu. Ponadto, jest oferowana konfiguracja tylko z dyskiem SSD. Dzięki funkcji Acer Green Instant-On wznowienie pracy z trybu uśpienia zajmuje tylko 1,5 sekundy. Ponadto, funkcja Acer Instant Connect automatycznie wyszukuje i rejestruje najczęściej używane punkty dostępowe, przez co pozwala na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy, czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Aspire Timeline Ultra M3 jest też pierwszym 15-calowym komputerem klasy Ultrabook z dwoma zawiasami, który jest wyposażony w napęd DVD. Z myślą o rozrywce, w notebooku zastosowano też system Dolby Home Theater v4 oraz wysokiej klasy głośniki. Nowy Ultrabook może pracować 8 godzin bez zasilania sieciowego.

Aspire Timeline Ultra M3 zostanie wprowadzony do sprzedaży detalicznej w drugim kwartale 201. roku.

Aspire V5 i V3

*Aspire V5 *to nowa rodzina cienkich i lekkich notebooków, dostosowana do potrzeb osób zwracających uwagę na cenę i dużą wydajność.

Notebooki z serii V5 są o 30. cieńsze od innych komputerów tej klasy. Grubość 11,6-calowego modelu nie przekracza 15 mm, natomiast model 14-calowy z napędem optycznym ma niecałe 21 mm grubości i waży 2,1 kg. Ponadto, 15,6-calowy model, także wyposażony w napęd optyczny, jest cieńszy niż 23 mm i waży niecałe 2,3 kg.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W notebookach z serii V5 zastosowano wydajne procesory z rodziny Intel Core oraz cieszące się uznaniem układy graficzne NVIDA GeForce GT. Inteligentne zarządzanie energią oraz przemyślane rozmieszczenie podzespołów pozwoliło na obniżenie poziomu hałasu i zapewnienie komfortu termicznego bez pogarszania wydajności systemu. Podobnie jak ultrabooku M3 zastosowano funkcję Acer Instant Connect.

Aby zapewnić swobodę użytkowania, w notebookach zastosowano kombinowane gniazdo LAN/VGA, pozwalające na podłączenie do Internetu oraz zewnętrznego monitora przy użyciu tylko jednego kabla. Z myślą o szybkim i łatwym przesyłaniu plików między urządzeniami cyfrowymi zastosowano natomiast porty USB 3.0.

W skład nowej rodziny Acer V3 wchodzą natomiast modele o przekątnej 14. 15,6 oraz 17,3 cala. Komputery wyposażono w procesory z rodziny Intel Core nowej generacji oraz układ graficzny z serii NVIDA GeForce GT.

W laptopach zastosowano wyświetlacz Acer CineCrystal HD+ 160. x 900 z podświetleniem LED, system Dolby Home Theater v4 oraz napęd Blu-ray Disc. Notebooki z serii V3 są wyposażone także w bezprzewodową kartę sieciową Acer InviLink Nplify Wi-Fi CERTIFIED oraz gigabitową kartę Ethernet, a także kamerę internetową Acer Crystal Eye HD. Konsola multimedialna Acer clear.fi 2.0 automatycznie nawiązuje połączenie ze wszystkimi urządzeniami cyfrowego domu. Dzięki temu, użytkownik może udostępniać i odtwarzać multimedia z dowolnego urządzenia znajdującego się w domu, a także zarządzać nimi. Do przenoszenia lub przesyłania plików między urządzeniami można też wykorzystać wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, interfejs Bluetooth 4.0 oraz porty USB 2.0/3.0 (z funkcją ładowania przy wyłączonym komputerze).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)