Nowy superobiektyw Nikona

Nowy superobiektyw Nikona

Nowy superobiektyw Nikona
Źródło zdjęć: © Nikon
10.12.2009 10:19, aktualizacja: 10.12.2009 12:12

Firma Nikon poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego superteleobiektywu, który zastąpi dotychczasowy obiektyw NIKKOR AF-S VR 300 mm f/2,8G IF-ED. Nowa technologia redukcji wibracji (VR II) oraz tryb ustawiania ostrości A/M zastosowane w modelu NIKKOR AF-S 300 mm f/2,8G ED VR II sprawiają, że obiektyw jest idealnym narzędziem dla zaawansowanych fotoreporterów, fotografów sportu i przyrody

"Ze względu na stosunkowo niewielką masę i wymiary (jak na superteleobiektyw) NIKKOR AF-S 30. mm f/2,8G ED VR II znakomicie nadaje się do fotografowania z ręki, zwłaszcza w połączeniu z telekonwerterem. Nowy system VRII umożliwia stosowanie czasu ekspozycji dłuższego o cztery stopnie EV, dzięki czemu znacznie ułatwia pracę fotografom przyrody. Ewolucja obiektywów NIKKOR odzwierciedla zaangażowanie firmy NIKON w rozwój licznej gamy produktów dopasowanych do potrzeb fotografów, a nowy model obiektywu wzbogaca serię doskonałych akcesoriów." - powiedział Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe.

Obraz
© (fot. Nikon)

Obiektyw AF-S NIKKOR 30. mm f/2,8G ED VR II wyposażony jest w funkcję redukcji wibracji drugiej generacji (VR II), która umożliwia wykonywanie zdjęć z czasami otwarcia migawki dłuższymi o cztery stopnie w celu uzyskania ostrzejszych zdjęć przy fotografowaniu z ręki. Ponadto nowy tryb M/A dodany do istniejących trybów M/A i M umożliwia korzystanie z priorytetu autofokusa, nawet gdy podczas fotografowania używany jest pierścień ustawiania ostrości. Ważący 2900 g obiektyw jest idealnym narzędziem pracy dla wszystkich użytkowników, którzy poważnie traktują fotografię reporterską.

Nowy superteleobiektyw przeznaczony jest dla zaawansowanych fotografów. Został wyposażony w ten sam sprawdzony system optyczny, jaki zastosowano w poprzednim modelu obiektywu. Także użytkownicy fotografujący przyrodę, którzy potrzebują znacznej szybkości i ciszy mogą polegać na autofokusie z wbudowanym cichym silnikiem zapewniającym brak zakłóceń akcji. Poza szeregiem zaawansowanych funkcji obiektyw jest również szczelnie zabezpieczony przed kurzem i wilgocią, co umożliwia fotografowanie niezależnie od warunków pogodowych. Konstrukcja obiektywu obejmuje jedenaście elementów w pięciu grupach, w tym trzy elementy ze szkła ED i powłokę nanokrystaliczną Nano Crystal Coat.

Dane techniczne:
Długość ogniskowej: 300 mm
Największa/najmniejsza przysłona: Min. f/22, maks. f/2,8
Budowa obiektywu: 11 elementów w 8 grupach
Kąt widzenia: 8◦10’
Liczba listków przysłony: 9 (zaokrąglone)
Minimalna odległość fotografowania: 2,3 m (AF); 2,2 m (MF)
Średnica filtra: 52 mm
Średnica x długość: Około 124 x 267,5 mm
Waga: 2900 g

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)