Nowy rodzaj WiFi - do 100 km zasięgu!

Nowy rodzaj WiFi - do 100 km zasięgu!
Źródło zdjęć: © CHIP

01.08.2011 15:37, aktual.: 01.08.2011 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Organizacja IEEE zapowiada nowy standard WiFi 802.22, dzięki któremu przesyłać będzie można dane z prędkością 22Mbps na odległość do 100 kilometrów.

To jedna z tych wiadomości, którymi z ogromną przyjemnością dzielimy się z wami. Organizacja Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), stojąca za takimi standardami jak Ethernet, Bluetooth czy WiMAX, właśnie zapowiada następną generację łączności WiFi - 802.22. Technologia ta pozwoli przesyłać dane z prędkością 22Mbps na odległość nawet do 100 kilometrów. Innymi słowy, sygnał wysyłany przez punkt dostępowy/router w swoim domu, będziesz mógł odbierać w całym mieście i jeszcze dalej, bez potrzeby wykupywania często drogich planów taryfowych na mobilny Internet.

Obraz
© (fot. CHIP)

WiFi 802.2. ma korzystać z dostępnych częstotliwości telewizyjnych (VHF i UHF), bez ingerowania w sygnał telewizyjny. To pozwoli na uzyskanie tak dużych odległości przesyłu danych - w średnicy do 100 kilometrów od punktu dostępowego. Sygnał WiFi nie będzie ingerować w odbiór programów telewizyjnych, ponieważ wykorzysta tzw. białe przerwy pomiędzy zajętymi kanałami - czyli dostępne, ale nieużywane częstotliwości w paśmie.

Zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Dowiemy się już wkrótce!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Test przeglądarki Opera 11.50"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)