Nowy MobileNavigator dla systemu Android

Nowy MobileNavigator dla systemu Android

Nowy MobileNavigator dla systemu Android
21.12.2010 20:10, aktualizacja: 22.12.2010 10:07

Navigon udostępnił oprogramowanie nawigacyjne MobileNavigator dla systemu Android w nowej wersji Eastern North Europe (EEN). Jedną z nowości jest praca w trybie rzeczywistości rozszerzonej podczas pieszych wędrówek

Użytkownicy w Polsce i Czechach mogą teraz kupić w sklepie Android Market MobileNavigator'a w nowej wersji Eastern Europe North (EEN). Najważniejszymi elementami tej wersji są funkcje Naavigon Traffic Live, Lane Assistant (Asystent Pasa Ruchu) oraz zupełna nowość - Reality Scanner, funkcja, która po raz pierwszy pojawia się w portfolio produktów Navigon.

Obraz

Traffic Live dostarcza w czasie rzeczywistym informacje o sytuacji na drodze, umożliwiając już na wczesnym etapie zorientować się, gdzie jest korek i ominąć go. Natomiast Reality Scanner to nowość dla korzystających z nawigacji w trybie pieszym. Z pomocą wbudowanej w urządzenie kamery cyfrowej oraz odbiornika GPS, funkcja lokalizuje cele specjalne (POI) w najbliższej odległości.

Nazwa celu jest wtedy nakładana na wyświetlany z kamery obraz, łącznie z ikonką celu i odległością do niego. Jeżeli użytkownik kliknie na wybrany cel, otworzy się okienko z dodatkowymi informacjami oraz możliwością poprowadzenia przez nawigację bezpośrednio do niego.

Dodatkowo, oprogramowanie wyposażono w znane już funkcje, takie jak MyRoutes, wprowadzanie współrzędnych czy Text-to-Speech, co pozwala jeszcze sprawniej i bezpieczniej nawigować do celu. Kierowca może też korzystać z funkcji Address Click - w innych aplikacjach dla systemu Android, które umożliwiają eksportowanie danych adresowych, wystarczy jedno kliknięcie, aby uruchomić MobileNavigator'a, który krok po kroku doprowadzi do wybranego przez nas celu.

Oprogramowanie Navigon MobileNavigator w wersji Eastern Euorpe North (EEN) jest dostępne w sklepie Android Market w cenie 59,95 euro. Do 6. stycznia 2011 trwa świąteczna promocja, w ramach której aplikacja kosztuje 39,95 euro. Oprócz mapy Polski, klienci otrzymują również mapy Węgier, Czech, Słowacji oraz Litwy, Łotwy i Estonii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)