Nowy Microsoft Imagine Cup na nową dekadę

Nowy Microsoft Imagine Cup na nową dekadę

Nowy Microsoft Imagine Cup na nową dekadę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.09.2012 13:42

Ruszyła rejestracja do Microsoft Imagine Cup 2013 - konkursu technologicznego dla studentów powyżej 16 roku życia. Jest to już 11 edycja konkursu. Z okazji rozpoczęcia kolejnej dekady Imagine Cup, Microsoft odświeżył formułę wprowadzając nowe kategorie konkursowe – Projekty Społeczne (World Citizenship), Gry (Games) oraz Innowacje (Innovation). Znacząco wzrosła także wartość puli nagród, która wynosi w tym roku 300 000 USD, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji.

Konkurs cieszy się zawsze dużą popularnością wśród studentów z Polski, którzy uczestniczą w nim od 200. roku i mogą pochwalić się wspaniałymi sukcesami. W zakończonej w tym roku jubileuszowej 10 edycji na finał do Sydney pojechały aż 3 zespoły z Polski, a na podium stanęły drużyny z Gdańska i Poznania zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach. Wcześniej Polacy 19 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 7 drugich i 5 trzecich.

Microsoft przygotował najnowszą odsłonę Imagine Cup uwzględniając najchętniej podejmowane przez uczestników tematy projektów w 10-letniej historii konkursu - zaangażowanie społeczne oraz gaming - jednocześnie podkreślając wagę innowacji i przedsiębiorczości. W związku z tym stworzone zostały nowe kategorie, w których uczestnicy będą mogli rejestrować zgłoszenia:

• Projekty Społeczne/World Citizenship –. kategoria w której nagrodzone zostaną, zaprojektowane w oparciu o platformy Microsoft, aplikacje z największym potencjałem zaangażowania społecznego. Projekty w tej kategorii mogą np. stanowić odpowiedź na problemy związane z edukacją, opieką zdrowotną lub innymi szczególnie istotnymi kwestiami dla społeczeństw całego świata.

• Gry/Games –. w której nagrodzone zostaną najbardziej angażujące i atrakcyjne gry zbudowane w oparciu o platformy Microsoft (Windows 8, Windows Phone, Kinect dla Windows Software Development Kit oraz Xbox Indie Games).

• Innowacje/Innovation –. tutaj nagrodzone zostaną aplikacje, które swoją oryginalnością zrewolucjonizują codzienne życie – mogą to być nowatorskie zastosowania sieci społecznościowych, innowacyjne rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie w sieci, nowe zastosowania wykorzystujące usługi geolokalizacyjne i GPS czy też jakiekolwiek inne rozwiązania skonstruowane w oparciu o narzędzia i technologie Microsoft.

Dodatkowo studenci mogą rejestrować się do udziału w tak zwanych wyzwaniach (Challanges) online koncentrujących się na konkretnych technologiach i platformach takich jak Windows 8. Windows Azure oraz Windows Phone.

Microsoft Imagine Cup 2013 trwa cały rok i jest otwarty dla uczestników z całego świata. Finał 11 edycji konkursu odbędzie się w Petersburgu w dniach 8-11 lipca 2013. Finaliści z całego świata będą mogli dodatkowo ubiegać się o granty Microsoft Imagine Cup w ramach zaplanowanej na 3 lata inwestycji Microsoft o wartości 3 milionów dolarów, której celem jest pomoc studentom w realizacji ich pomysłów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)