Nowy kompakt od Casio: EX-ZR10

Nowy kompakt od Casio: EX‑ZR10

Nowy kompakt od Casio: EX-ZR10
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.02.2011 10:50, aktualizacja: 23.09.2011 15:56

Na polski rynek wchodzi do sprzedaży aparat Casio Exilim EX-ZR10 z funkcją HDR ART. Nowy model wyposażono w najnowszy procesor obrazu oraz 28mm szerokokątny obiektyw z trybem panoramy.

Aparat z serii High-speed, wyposażono w technologię High Dynamic Range (HDR), która automatycznie składa z kilku fotografii jedno zdjęcie o dużej głębi kontrastu. Dzięki tej funkcji, zarówno jasne jak i ciemne powierzchnie są tak samo wyraźne, podczas gdy obszary, które są zbyt jasne lub zbyt ciemne są osłabiane.

Ponadto w Casio Exilim EX-ZR1. zastosowano funkcję HDR ART. Dzięki niej zdjęcia tradycyjne, poprzez naciśnięcie jednego guzika, są przetwarzane na fotografie artystyczne. Użytkownik może także sam określić poziom tego procesu, wybierając jeden z trzech wariantów.

Obraz
© (fot. Casio)

Sercem nowego modelu Casio jest Exilim Engine HS, za sprawą którego procesor szybciej rozpoznaje i przetwarza obraz oraz optymalizuje ustawienia aparatu do warunków otoczenia. Wykorzystanie nowego silnika skraca także czas zapisu obrazów, czy to w trybie zdjęć seryjnych, czy też podczas nagrywania filmów High-speed.

Aparat wyposażono w 28mm szerokokątny obiektyw z dodatkowym trybem panoramy i trybem Multi Frame SR Zoom, dzięki któremu 7-krotny zoom optyczny jest konwertowany do 14-krotnego zoomu cyfrowego.

Casio Exilim EX-ZR1. został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 12.1 megapikseli, a także funkcję przeciwwstrząsową dla trybu High-speed, tryb zdjęć nocnych, Best Shot czy tryb nagrywania wstecznego.

Casio Exilim EX-ZR10 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej i różowej. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1299 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)