Nowy iPhone z wbudowaną bronią laserową - kolejny patent Apple'a

Nowy iPhone z wbudowaną bronią laserową - kolejny patent Apple'a
Źródło zdjęć: © chip.pl

17.05.2016 13:40, aktual.: 17.05.2016 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wnioski patentowe Apple pokazują, że producent myśli nieszablonowo i próbuje znaleźć nowe zastosowanie swoich produktów. iPhone'y pomagają w realizowaniu płatności czy w dbaniu o zdrowie. Tym razem patent stworzony przez Apple skupia się wyłącznie na celach rozrywkowych.

Wniosek patentowy wypełniony przez firmę Apple pokazuje, że producent rozważa mniej tradycyjny sposób wykorzystania iPhone'a. Mianowicie chodzi o zabawę typu laser tag. Przy zsynchronizowaniu ze sobą przynajmniej dwóch iPhone'ów i opierając się na danych zebranych z sieci komórkowej, akcelerometru oraz narzędzi Apple do lokalizacji w budynkach, możliwe byłoby przeprowadzenie sesji laserowego paintballu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Trudno powiedzieć, czy bieganie z iPhonem i celowanie z niego do znajomego byłoby równie wygodne (i zabawne!) co strzelanie z laserowego, wyprofilowanego karabinu. W każdym razie dobrze wiedzieć, że Apple wciąż eksperymentuje ze swoimi smartfonami.

To jednak niejedyne, nowe patenty Apple'a. Niedawno firma opatentowała rozwiązanie, dzięki któremu smartfony będą w stanie wykryć wilgoć w momencie, kiedy woda wpłynie do wnętrza głośnika. Po znalezieniu źródła problemu głośnik wytworzy specjalny, intensywny sygnał, który pozbędzie się wilgoci z wnętrza obudowy. Zadziała tutaj siła ciśnienia akustycznego.

Inne procesy samoczynnej regeneracji mają dotyczyć ekranów. W nocy, kiedy smartfon będzie nieużywany, przeprowadzane będą specjalne testy diagnostyczne. W ten sposób telefony będą w stanie naprawić martwe piksele na ekranie, uszkodzone moduły aparatu i te odpowiadające za łączność bezprzewodową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)