Nowy E4200 - najszybszy z routerów Linksys

Nowy E4200 - najszybszy z routerów Linksys

Nowy E4200 - najszybszy z routerów Linksys
03.03.2011 12:54, aktualizacja: 04.03.2011 11:27

Linksys wprowadza na rynek najszybszy w swoje ofercie dwupasmowy router E4200. Jest on wyposażony w sześć wewnętrznych anten (3x3). Dzięki wysokiej wydajności przesyłu danych, pozwala odtwarzać bez zakłóceń filmy HD, korzystać z gier online czy domowych zasobów muzyki. Należy też przyznać, że nowy produkt Linksys'a może się pochwalić bardzo udanym designem.

Linksys E420. pracuje jednocześnie w dwóch pasmach – 2,4 GHz z przepustowością sieci do 300 Mb/s i 5 GHz z maksymalną przepustowością do 450 Mb/s. Druga z częstotliwości jest szczególnie przydatna w miejscach o dużym zagęszczeniu sieci bezprzewodowych, jak osiedla czy centra miast. Pozwala też uniknąć zakłóceń sygnału routera powodowanych działaniem innych urządzeń radiowych, na przykład telefonów, bram garażowych, pilotów czy nawet kuchenek mikrofalowych.

Zastosowana technologia Quality of Service (QoS) pozwala na przydzielanie pierwszeństwa poszczególnym transmisjom danych. To sprawia, że transfery, które wymagają wyższych prędkości - na przykład przesyłanie video do telewizora –. odbywają się płynnie.

Obraz
© (fot. Linksys)

[

]( http://tanio.pl/Router-LINKSYS-E4200---1-2496-69419859.html )

Model E420. został wyposażony w gniazdo USB. Pozwala ono użytkownikom na podłączanie dysków zewnętrznych i pamięci flash bezpośrednio do routera, aby udostępniać ich zawartość bezprzewodowo. E4200 ma także cztery gigabitowe porty ethernetowe. Zastosowana w modelu technologia MIMO (Multiple In Multiple Out) wykorzystuje odbicia fal do zapewnienia maksymalnego zasięgu sieci bezprzewodowych.

Linksys E420. oferowany jest wraz z polskojęzyczną, rozszerzoną wersją oprogramowania Cisco Connect. Aplikacja ta samodzielnie wykrywa ustawienia dostawcy internetu, nadaje nazwę sieci i zabezpiecza ją hasłem. Dodatkowo oferuje zaawansowane narzędzia kontroli rodzicielskiej, dostęp gościnny oraz tester prędkości i wydajności usług internetowych.

Cena routera: 699 zł.

Dane techniczne:

– Maksymalna wydajność do 300 Mb/s (2,4) oraz do 450 Mb/s (5,0 GHz)
– Możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch pasm (2,4 i 5,0 GHz)
– 4-gigabitowe porty LAN Ethernet
– 1-gigabitowy port WAN Ethernet
– 6 anten
– Wzmacniacz
– Konfiguracja 3x3 (Multiple In Multiple Out)
– Obsługa QoS
– Rozszerzone zabezpieczenia: WPA i WPA2 oraz Zapora SPI
– Planowana obsługa IPV6 na wiosnę 2011 r.
– Port USB,
– Zintegrowana funkcja serwerów mediów FTP i UPNP
– Możliwość wyłączenia diod portu LAN
– Możliwość łączenia z modemami użytkownika - DSL lub kablowym

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)