Nowy cyfrowy tuner USB Asusa

Nowy cyfrowy tuner USB Asusa

Nowy cyfrowy tuner USB Asusa
Źródło zdjęć: © IDG
08.05.2008 11:30, aktualizacja: 13.05.2008 12:40

W ofercie Asusa pojawił się nowy tuner telewizyjny. potrafiący odbierać sygnał DVB-T - model o oznaczeniu My Cinema-U3100Mini. Urządzenie podłączane jest do komputera przez port USB.

Asus My Cinema-U3100Mini przypomina pendrive'a - podobnie jak on komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. Urządzenie - jak twierdzi producent - dzięki swojej perłowej barwie i niewielkim wymiarom idealnie pasuje do notebooków z rodziny Eee PC. Pozwala na odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T oraz nagrywanie wybranych programów ( wspiera formaty MPEG2 i H.264 ).

Obraz
© (fot. IDG)

Sprzęt wyposażony został w technologię Pop-Up TV ( dzięki której natychmiast wyświetla kanały telewizyjne bez potrzeby ich ręcznego dostrajania ) oraz diody LED i technologię ASUS TSSI, które pozwalają na szybką diagnozę mocy sygnału. Sprzęt obsługuje panoramiczny format 16:9 i pozwala ponadto na skorzystanie z funkcji Time Shifting ( przesunięcie w czasie ) oraz technologii ASUS VideoSecurity Online, która - jak czytamy na stronie producenta - "_ zmienia komputer w prywatny serwer ochrony. ( ... ) pozwala na ciągły monitoring określonego obszaru i natychmiastowe, automatyczne powiadomienie o zmianie, która w nim nastąpiła. ( ... ) umożliwia również przesyłanie sygnału wideo do przeglądarek internetowych w czasie rzeczywistym, zapis zdarzeń jako pliki wideo, archiwizację poszczególnych ujęć oraz wysyłanie wiadomości ostrzegawczych przy użyciu poczty elektronicznej lub telefonu _."

Tuner jest kompatybilny z następującymi systemami: Linux Debian ( dla Eee PC ), Vista Home Premium, Vista Home Basic, Vista Ultimate i Windows XP. Niestety jego cena nie została podana.

Więcej informacji: Asus - http://www.asus.com.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)