Nowy Access Point od DrayTek

Nowy Access Point od DrayTek

Nowy Access Point od DrayTek
Źródło zdjęć: © DrayTek
23.11.2010 14:56, aktualizacja: 23.11.2010 15:37

Na polskim rynku pojawiło się nowe urządzenie DrayTek. Vigor AP800 jest to rozbudowany Access Point pracujący w standardzie "n", z 5-portowym switchem, możliwością zasilania przez PoE oraz wbudowanym portem USB.

Na polskim rynku pojawiło się nowe urządzenie DrayTek. Vigor AP800 jest to Access Point pracujący w standardzie "n", z 5-portowym switchem, możliwością zasilania przez PoE oraz wbudowanym portem USB.

Nowy Vigor AP80. od DrayTek pracuje w standardzie IEEE 802.11n z prędkością do 300 Mbps. Interfejs LAN stanowi wbudowany 5-portowy switch (10/100 Mbps), z czego jeden z portów pozwala na zasilanie urządzenia poprzez PoE. Z kolei wyposażenie AP800 w port USB umożliwia podłączenie do urządzenia drukarki.

Sieć bezprzewodową można zabezpieczyć włączając WEP oraz WPA/WPA2 z wykorzystaniem klucza PSK lub serwera RADIUS. Bezpieczeństwo sieci radiowej można zwiększyć poprzez kontrolę MAC-adresów stacji, które mają mieć dostęp do sieci. Dodatkowo wykorzystując funkcjonalność WPS można stworzyć bezpieczne połączenie bez znajomości skomplikowanych parametrów konfiguracyjnych.

Nowy DrayTek pozwala na pracę w sześciu trybach. AP to tryb podstawowy dla klientów bezprzewodowych, a Stacja-Infrastruktura - dla tych, którzy do pracy w trybie klienta bezprzewodowego wymagają połączenia przy użyciu portu Ethernet. AP Bridge Punkt-Punkt oraz AP Bridge Punkt-Wielopunkt umożliwiają stworzenie bezprzewodowego połączenia z innym Access Pointem pracującym w trybie Bridge oraz transmisję danych pomiędzy urządzeniami podłączonymi przewodowo (pierwszy tryb umożliwia podłączenie jednego Access Pointa, z kolei AP Bridge Punkt-Wielopunkt pozwala na podłączenie aż 4 z nich). Na podobnej zasadzie działa AP Bridge WDS, z tym że dodatkowo umożliwia połączenie bezprzewodowe. Ostatni tryb pracy to Uniwersalny Repeater, dzięki któremu istnieje możliwość rozszerzenia sieci bezprzewodowej, tak by Access Point pracował w tym samym czasie zarówno w trybie Stacja, jak i AP.

Ponadto tryb AP, AP Bridge WDS oraz Uniwersalny Repeater pozwalają na stworzenie do 4 niezależnych SSID z wykorzystaniem różnych adresacji IP w ramach dwóch podsieci. Funkcję dodatkową stanowią lokalne serwery DHCP pozwalające na przydział adresów IP każdemu z użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)