Nowy Access Point od DrayTek

Nowy Access Point od DrayTek
Źródło zdjęć: © DrayTek

23.11.2010 14:56, aktual.: 23.11.2010 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na polskim rynku pojawiło się nowe urządzenie DrayTek. Vigor AP800 jest to rozbudowany Access Point pracujący w standardzie "n", z 5-portowym switchem, możliwością zasilania przez PoE oraz wbudowanym portem USB.

Na polskim rynku pojawiło się nowe urządzenie DrayTek. Vigor AP800 jest to Access Point pracujący w standardzie "n", z 5-portowym switchem, możliwością zasilania przez PoE oraz wbudowanym portem USB.

Nowy Vigor AP80. od DrayTek pracuje w standardzie IEEE 802.11n z prędkością do 300 Mbps. Interfejs LAN stanowi wbudowany 5-portowy switch (10/100 Mbps), z czego jeden z portów pozwala na zasilanie urządzenia poprzez PoE. Z kolei wyposażenie AP800 w port USB umożliwia podłączenie do urządzenia drukarki.

Sieć bezprzewodową można zabezpieczyć włączając WEP oraz WPA/WPA2 z wykorzystaniem klucza PSK lub serwera RADIUS. Bezpieczeństwo sieci radiowej można zwiększyć poprzez kontrolę MAC-adresów stacji, które mają mieć dostęp do sieci. Dodatkowo wykorzystując funkcjonalność WPS można stworzyć bezpieczne połączenie bez znajomości skomplikowanych parametrów konfiguracyjnych.

Nowy DrayTek pozwala na pracę w sześciu trybach. AP to tryb podstawowy dla klientów bezprzewodowych, a Stacja-Infrastruktura - dla tych, którzy do pracy w trybie klienta bezprzewodowego wymagają połączenia przy użyciu portu Ethernet. AP Bridge Punkt-Punkt oraz AP Bridge Punkt-Wielopunkt umożliwiają stworzenie bezprzewodowego połączenia z innym Access Pointem pracującym w trybie Bridge oraz transmisję danych pomiędzy urządzeniami podłączonymi przewodowo (pierwszy tryb umożliwia podłączenie jednego Access Pointa, z kolei AP Bridge Punkt-Wielopunkt pozwala na podłączenie aż 4 z nich). Na podobnej zasadzie działa AP Bridge WDS, z tym że dodatkowo umożliwia połączenie bezprzewodowe. Ostatni tryb pracy to Uniwersalny Repeater, dzięki któremu istnieje możliwość rozszerzenia sieci bezprzewodowej, tak by Access Point pracował w tym samym czasie zarówno w trybie Stacja, jak i AP.

Ponadto tryb AP, AP Bridge WDS oraz Uniwersalny Repeater pozwalają na stworzenie do 4 niezależnych SSID z wykorzystaniem różnych adresacji IP w ramach dwóch podsieci. Funkcję dodatkową stanowią lokalne serwery DHCP pozwalające na przydział adresów IP każdemu z użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także