Nowy 20-calowy "tablet" 4K od Panasonica

Nowy 20‑calowy "tablet" 4K od Panasonica

Nowy 20-calowy "tablet" 4K od Panasonica
Źródło zdjęć: © Panasonic
28.07.2015 10:07, aktualizacja: 28.07.2015 10:37

Panasonic uzupełnił ofertę tabletów o 20-calowy model Toughpad FZ-Y1 z ekranem 4K. Dzięki wzmocnionym parametrom technicznym i szeregowi dostępnych portów tablet będzie można podłączyć do dowolnego urządzenia peryferyjnego i wykorzystać m.in. jako monitor mobilny do transmisji materiałów 4K. Urządzenie zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o architektach, projektantach, nadawcach telewizyjnych, fotografach oraz handlowcach.

Toughpad FZ-Y1 został wyposażony w szereg portów oraz niezbędne standardy łączności. Za sprawą nowego wejścia HDMI 2.0, urządzenie możne wyświetlać materiały w jakości 4K z innych urządzeń i służyć jako przenośny monitor. Oprócz tego zestaw portów biznesowych (port USB 3.0 z możliwością ładowania, port LAN, wejście karty SD, czytnik kart procesorowych i złącze dokujące) został uzupełniony o Mini DisplayPort. Z kolei łączność bezprzewodową zapewnia technologia Bluetooth i WLAN, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do sieci zarówno podczas pracy przy biurku jak i w terenie.

Tablet w wersji Standard wyróżniać ma wysoka wydajność za sprawą najnowszego procesora 5 generacji Intel Core i5-5300U vPro (z pamięcią 3 MB, o częstotliwości od 2,3 GHz do 2,9 GHz - przy użyciu technologii Intel Turbo Boost)
. Ponadto urządzenie oferuje 8 GB RAM-u (4 GB dla modelu Value) oraz 256 GB pamięci SSD (128 GB dla modelu Value). Działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro.

Dotykowy panel urządzenia wraz z czarnym obramowaniem spaja konstrukcja wykonana z magnezu. Całość zamknięta jest we wzmocnionej obudowie z włókna szklanego. W efekcie Toughpad FZ-Y1 może wytrzymać upadek z wysokości do 76 cm, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń i ewentualnych przestojów w pracy. Jednocześnie urządzenie wyróżnia stosunkowo niewielka waga 2,41 kg. Dodatkowym udogodnieniem jest blokada antykradzieżowa, która pozwala zabezpieczyć tablet poza miejscem pracy.

Dzięki swoim nowym funkcjom model Panasonic Toughpad FZ-Y1 Standard może być wykorzystany między innymi przez fotografów czy nadawców emisyjnych, którym może posłużyć jako monitor do natychmiastowego przeglądania zdjęć czy ujęć wideo w najwyższej jakości. W przypadku branży medycznej możliwe jest także przeglądanie skanów oraz zdjęć rentgenowskich o wysokiej jasności. Ponadto, za sprawą dużego ekranu o rozdzielczości 4K oraz możliwościom współpracy z urządzeniami peryferyjnymi, tablet może służyć jako narzędzie do projektowania w firmach architektonicznych, wśród inżynierów czy też w agencjach reklamowych. Z kolei dla przedstawicieli handlowych Toughpad FZ-Y1 będzie atrakcyjnym urządzeniem do prezentacji ofert.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-Y1 będzie dostępny wraz z opcjonalną biurkową stacją dokującą lub pokrowcem do noszenia urządzenia. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w roli komputera stacjonarnego jak i tabletu. Co więcej, stacja dokująca oprócz dodatkowych portów łączności daje możliwość przechylenia urządzenia tak, by mogło ono pełnić rolę deski kreślarskiej. W ofercie dostępny będzie także adapter kompatybilny ze standardem VESA. Najnowsze modele Panasonic Toughpad FZ-Y1 w wersji Standard i Value trafią na polski rynek pod koniec sierpnia. Będą do nabycia u Autoryzowanych Partnerów Panasonic w sugerowanych cenach:

• Toughpad FZ-Y1 Standard – od 14 500 zł netto
• Toughpad FZ-Y1 Value– 12 500 zł netto

Premiera wersji Performance jest przewidziana w dalszej części tego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ostatnie szlify Intela przed Windows 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)