Nowości w Dropboxie - już nie będzie zajmował tyle miejsca na dysku

Nowości w Dropboxie - już nie będzie zajmował tyle miejsca na dysku

Nowości w Dropboxie - już nie będzie zajmował tyle miejsca na dysku
Źródło zdjęć: © dropbox.pl
27.04.2016 11:00, aktualizacja: 27.04.2016 12:47

Korzystanie z Dropboxa, jednej z najpopularniejszych usług przechowywania danych w chmurze, nie będzie wkrótce wymagało przeznaczania na ten cel dużej przestrzeni dyskowej na urządzeniu lokalnym, czyli komputerze, tablecie czy smartfonie

Zapowiedziana w poniedziałek modyfikacja o nazwie kodowej _ Project Infinite _ umożliwi użytkownikom przeglądanie zawartości danych znajdujących się w chmurze Dropbox, bez konieczności przechowywania kopii plików na urządzaniu. Będzie ono pobierało w czasie rzeczywistym tylko te dane, do których dostęp będzie konieczny.

_ Project Infinite _ rozwiązuje jeden z kluczowych problemów, z jakim spotykamy się dziś, pracując z danymi przechowywanymi w chmurze - ograniczona pojemność dysków laptopów. Zespoły współpracowników mogą dysponować chmurą o pojemności wielu terabajtów, jednak urządzenia coraz rzadziej dysponują taką przestrzenią dyskową - zwłaszcza w obliczu popularności drogich pamięci SSD montowanych w notebookach.

Do interfejsu aplikacji w systemach Windows i OS X, obok już istniejącej zielonej strzałki, zostanie dodana ikonka chmury, oznaczająca pliki i foldery, których kopia nie została pobrana na dysk lokalny urządzenia. Użytkownik będzie mógł także manualnie zapisać najbardziej krytyczne dane, dzięki czemu będą one zawsze przechowywane lokalnie. Project Infinite ma być obsługiwany przez system Windows od wersji 7 oraz OS X od wersji 10.9.

Dzięki rozwiązaniu wprowadzonemu przez _ Project Infinite _ użytkownicy będą mieli stały dostęp do pełnej listy plików zmagazynowanych w cyfrowej chmurze, w tym metadanych opisujących każdy z nich, bez konieczności ściągania całej biblioteki na dysk.

Problemem, w razie braku połączenia internetowego, może być oczywiście niemożność edycji, a nawet otwarcia tych plików, które nie zostały wcześniej zapisane na urządzeniu użytkownika. Dropbox nie podał terminu udostępnienia nowej funkcji wszystkim użytkownikom usługi. Firma poinformowała, że _ Project Infinite _ jest obecnie testowany przez wybrane grono klientów biznesowych. Sektor dużych organizacji i firm, które wykorzystują Dropboxa do pracy w projektach grupowych, będzie w opinii ekspertów głównym odbiorcą nowej funkcji.

słk

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)