Nowości IKEA: Inteligentne głośniki Sonos już niebawem dostępne w Polsce

Nowości IKEA: Inteligentne głośniki Sonos już niebawem dostępne w Polsce

Nowości IKEA: Inteligentne głośniki Sonos już niebawem dostępne w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.07.2019 13:32

IKEA i Sonos połączyli siły, by zaoferować klientom zupełnie nowe głośniki z linii Symfonisk. Głośniki zaprezentowane zostały w kwietniu, ale na razie nie są jeszcze ogólnodostępne w sklepach w sklepach. Do sprzedaży na całym świecie mają trafić w wakacje, ale już znamy ceny.

Współpraca IKEA i Sonos zaowocowała powstaniem linii inteligentnych głośników Symfonisk, które trafią do sprzedaży już w sierpniu 2019.

Nowe głośniki IKEA Symfonisk od Sonos

Rodzina głośników Symfonisk, która powstała we współpracy IKEA i Sonos obejmuje dwa modele sprzętu. Pierwszy z nich to lampka stołowa z wbudowanym głośnikiem WiFi, oferując wysokiej jakości dźwięk zbliżony do możliwości Sonos One.

- Od początku wiedzieliśmy, że chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnej estetyce high-tech. Głośnik częściowo pochodzi z pomysłu na kominek - elementu, który rozsiewa ciepłe światło i dźwięk - mówi projektantka IKEA, Iina Vuorivirta.

Obraz
© Materiały prasowe

Co ciekawe, dwie lampki można ze sobą zintegrować, tak by tworzyły zestaw głośników stereo. Cena pojedynczej lampki z głośnikiem to 799 zł. Druga propozycja nowego głośnika IKEA jest tasza – została wyceniona na 499 zł. Prostokątne urządzenie może stanąć na dowolnej półce lub blacie, bądź stać się nią. Głośnik półkowy Symfonisk WiFi pozwoli oszczędzić miejsce, ponieważ może zostać zawieszony na ścianie jako stolik nocny lub półka pływająca (udźwig do 6,5 kg).

Głośniki można ze sobą dowolnie parować, łączą się bowiem ze wszystkimi innymi głośnikami Sonos z WiFi za pośrednictwem aplikacji producenta. Wspierają one również AirPlay 2 oraz mogą być obsługiwane przez komendy głosowe. Głośniki dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)