Nowości HTC: Touch Diamond2 i Touch Pro2

Nowości HTC: Touch Diamond2 i Touch Pro2

Nowości HTC: Touch Diamond2 i Touch Pro2
17.02.2009 10:51

W trakcie odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress spółka HTC zaprezentowała swoje najnowsze produkty w segmencie telefonów komórkowych. Modele Touch Diamond2 i Touch Pro2 oferują użytkownikowi nową wersję interfejsu HTC TouchFLO 3D, który ma za zadanie poprawiać intuicyjność korzystania z urządzeń.

Touch Diamond2 skierowany jest raczej na szeroki rynek konsumencki - aparat ma tam współzawodniczyć o względy klientów chociażby z iPhone'm - podczas gdy Touch Pro2 jest adresowany do biznesmenów.

W porównaniu ze starszymi modelami urządzeń, w najnowszych aparatach zastosowano m.in. większe wyświetlacze, które ponadto mają lepiej reagować na wydawane dotykiem polecenia. Oba działają pod kontrolą specjalnej wersji systemu Windows Mobile 6.1.

Obraz
© (fot. HTC)

Wśród nowych funkcji oferowanych przez urządzenia znalazły się m.in.: Push-Internet (użytkownik może sprecyzować ulubione strony internetowe, a telefon będzie pobierał z nich informacje we wskazanym czasie po to, aby skrócić czas oczekiwania na pobranie i wyświetlenie całego dokumentu). HTC zwraca uwagę na fakt, iż historia kontaktów z daną osobą prezentowana jest w ujednoliconej formie, bez względu na to, jaką postać owa komunikacja przebiegała (rozmowy głosowe, SMS-y, wiadomości e-mail) i dostępna zawsze pod ręką.

Obraz
© (fot. HTC)

Touch Diamond2 został wyposażony w ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli (a przypomnijmy, iż już 2,8-calowy ekran pierwszego Diamonda wywierał kolosalne wrażenie). Obudowa telefonu mierzy 13,7 mm; znajdziemy w nim ponadto cyfrowy aparat fotograficzny z 5-megapikselowym sensorem. Producent zapewnia, że dzięki funkcji automatycznego doboru ostrości zdjęcia można wykonywać znacznie szybciej. Aparat dysponuje też czujnikiem grawitacyjnym i czujnikiem oświetlenia zewnętrznego. Czas pracy na baterii został wydłużony, jak deklaruje HTC, o 5. procent w stosunku do możliwości pierwszej generacji telefonów Touch Diamond.

Z kolei w modelu Touch Pro2 znalazł się dotykowy ekran o przekątnej 3,6. mogący wyświetlić obraz w rozdzielczości. Jedną z najważniejszych innowacji, jakie wnosi, jest technologia HTC Straight Talk, czyli "zintegrowana obsługa emaila, głosu i telefonu głośnomówiącego". Model ten może służyć jako narzędzie do przeprowadzania telekonferencji głosowych - wystarczy położyć go na stole czy biurku ekranem do dołu, a aktywowany zostanie umieszczony w tylnej ściance głośnik oraz dwa mikrofony. Urządzenie wyposażone jest w klawiaturę QWERTY.
Touch Diamond2 będzie dostępny na rynku europejskim i azjatyckim na początku drugiego kwartału br. Touch Pro2 trafi do sprzedaży wczesnym latem br. Cen obu aparatów jeszcze nie znamy.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)