Nowoczesne lodówki dwudrzwiowe. Co warto o nich wiedzieć i na które modele zwrócić uwagę?

Nowoczesne lodówki dwudrzwiowe. Co warto o nich wiedzieć i na które modele zwrócić uwagę?

Nowoczesne lodówki dwudrzwiowe. Co warto o nich wiedzieć i na które modele zwrócić uwagę?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.07.2018 14:43

Lodówki side-by-side to dwudrzwiowe, duże i chętnie wybierane modele do nowoczesnych mieszkań i domów. Pojemne, funkcjonalne i energooszczędne – mają coraz więcej interesujących funkcji. Ich ceny wahają się między ok. 2,5 tys. zł do... 15 tys. zł za najnowsze modele.

Nowoczesna lodówka dla całej rodziny

W naszym zestawieniu lodówek side-by-side staraliśmy się znaleźć opcję dla każdego: wersję budżetową, czyli najtańszą z dostępnych na rynku i równocześnie o przyzwoitych parametrach, model elegancki i nowoczesny, który pasuje do modnej kuchni oraz modele, które bardziej niż lodówkę przypominają statek kosmiczny i skomputeryzowaną restaurację w jednym. Nowoczesna lodówka to zdecydowanie więcej niż masywny klocek z opcją chłodzenia żywności.

Najtańsze modele lodówek side-by-side kosztują 2,5 tys. zł do 3,1 tys. zł. W tej cenie daje się znaleźć model o przyzwoitej pojemności chłodziarki i zamrażarki oraz w niezłej klasie energetycznej.

Więcej niż lodówka? Nowości w kategorii lodówek side-by-side

Przykład to nowość Samsunga, czyli lidera w dziedzinie produkcji lodówek, w tym tych najnowszych modeli, jak np. Samsung Family Hub 3.0. Ten model reprezentuje kategorię inteligentnych lodówek i pełni funkcję hubu dla innych tego rodzaju urządzeń. Dodatkowo możemy się z nią swobodnie i skutecznie komunikować. Inteligentne technologie, które wykorzystano do jej produkcji, zaczerpnięto między innymi z Samsunga S8, który użyczył lodówce asystenta Bixby. Poza tym, że lodówka ta chłodzi nasze jedzenie, dodatkowo możemy obserwować jej zawartość na ekranie smartfona za pomocą specjalnej aplikacji. Duży ekran dotykowy jest niemal jak centrum dowodzenia i możemy nim sterować wieloma funkcjami domu.

Obraz
© Materiały prasowe

Lodówki side-by-side – duża nie znaczy bardziej pojemna!

To lodówka dla osób o dużych potrzebach. Na półkach, w koszykach, szufladkach i stelażach stosowne miejsce znajdzie się dla każdej kategorii produktów spożywczych. Nie każda duża lodówka side-by-side ma dużą pojemność. Błędem jest wybór tylko pod względem gabarytów, bo identyczne lodówki tej samej kategorii, mogą się różnić pojemnością nawet w granicach 40-60 litrów.

Pokaźne rozmiary i podwójne drzwi. Te lodówki pasują głównie do zabudowy na wymiar, dominują w kuchni, a ich pojemność jest spektakularna. Wiele modeli wyposażono w kostkarkę, dozownik wody i pomysłowe schowki. Pomysłowe wnętrze lodówki to pretekst do tego, aby w rozpakowanie zakupów zaangażować dzieci oraz patent na to, aby wszystko miało swoje miejsce. Do wyboru mamy kilka układów chłodziarki i zamrażarki, a popularnym modelem jest lodówka z zamrażarką umieszczoną w szufladzie na dole.

Obraz
© Materiały prasowe

Dla kogo lodówka side-by-side?

Większość lodówek side-by-side jest nawet kilkanaście centymetrów głębsza od standardowej głębokości blatów kuchennych. Przez to lodówka zauważalnie wystaje przed fronty szafek. To lodówki przeznaczone do dużych kuchni, dla dużych rodzin, miejsc, gdzie często się gotuje i gdzie... nie brakuje miejsca.

Lodówki side-by-side – prawdziwa spiżarnia

Wiele takich lodówek sprawia wrażenie dużych gabarytowo, ale po otwarciu drzwiczek w środku jakby brakowało miejsca... W cenie 3,2 tys. zł do 3,7 tys. zł, kupimy jednak dobry sprzęt o dużej pojemności i w odpowiedniej klasie energetycznej. Wpadł nam w oko świetny model Samsunga, który teraz dostaniemy w promocji taniej aż o 1,2 tys. zł.

Obraz
© Shutterstock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)