Nowe zamrażarki Whirlpool z technologią "6‑ty Zmysł"

Nowe zamrażarki Whirlpool z technologią "6-ty Zmysł"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.06.2012 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W obydwu zamrażarkach zastosowano technologię 6-ty Zmysł, która ma zapewniać optymalne warunki przechowywania żywności przy maksymalnej efektywności energetycznej. Czujniki zastosowane w zamrażarkach Whirlpool kontrolują i wykrywają zmiany temperatur wewnątrz urządzenia oraz automatycznie włączają tryb szybkiego zamrażania. Tryb ten wyłącza się w chwili kiedy produkty zostaną dokładnie zamrożone. Producent zapewnia, że dzięki temu oszczędza się do 30% energii.

Model WHE2539. wyposażony w specjalny kosz TurboFreeze. Posiada on wentylator, który nawiewa zimne powietrze na świeżo włożone produkty. Dzięki intensywnej wymianie wychłodzonego powietrza, produkty mają być mrożone nawet do 50% szybciej niż w tradycyjnym, statycznym systemie. Szybkie mrożenie ma pomagać lepiej zachować walory estetyczne, smakowe i odżywcze mrożonych produktów.

Z kolei w modelu WHE2535. zastosowano system StopFrost. Umożliwia on wyrównanie ciśnień wytwarzanych na skutek zmniejszenia się objętości zimnego powietrza poprzez specjalnie do tego celu zaprojektowany przewód, umieszczony w górnej klapie. Unika się dzięki temu oblodzenia i niszczenia uszczelek.

Z powietrza przechodzącego z zewnątrz do wewnątrz, przez kanał wentylacyjny, w wyniku ochłodzenia wytrąca się szron. Umieszczone wokół przewodu grzałki, uruchamiane od czasu do czasu, rozpuszczają zamarzniętą wilgoć. Dzięki temu spływa ona do zbiornika wewnątrz komory zamrażarki. Można go później zdjąć i oczyścić. Zalecane jest to raz na 2-3 miesiące, w zależności od intensywności otwierania klapy.

Modele WHE2539. oraz WHE2535F to produkty klasy A+. Zapewniają one około 20% mniejsze zużycie energii w porównaniu z modelami klasy A. Dodatkowo, dzięki specjalnej funkcji ECO, oszczędza się energię przy częściowym wypełnieniu zamrażarki. Jak mówi producent, zamrażarki Space Max zapewniają do 40% więcej przestrzeni użytkowej niż inna zamrażarka skrzyniowa o takich samych rozmiarach w klasie energetycznej A+.

Zamrażarki skrzyniowe WHE2539T oraz WHE2535F mają wysokość 91,6cm, szerokość 101cm, zaś głębokość 69,8cm. Obydwa modele dostępne są w cenie: 1199 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)