Nowe wersje programów antywirusowych Eset

Nowe wersje programów antywirusowych Eset

Nowe wersje programów antywirusowych Eset
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.01.2013 15:00, aktualizacja: 15.01.2013 15:11

Firma Eset udostępniła najnowsze wersje swoich programów. Do sklepów trafia właśnie pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security 6 oraz system antywirusowy i antyspyware ESET NOD32 Antivirus 6. Nowością w pakiecie Smart Security 6 jest funkcja Anti-Theft, pomagająca odzyskać skradziony lub zgubiony komputer. Obydwa programy wyposażono w skaner Facebooka - Social Media Scanner, pozwalający chronić konto użytkownika na portalu przed złośliwą zawartością.

Smart Security 6 oraz NOD3. Antivirus 6 to kolejne już wersje programów antywirusowych adresowanych do użytkowników domowych i małych firm. Programy pracują w oparciu o bazujący na chmurze system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików Live Grid, który pozwala skracać czas potrzebny na skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów.

Eset Smart Security 6 to kompletny pakiet bezpieczeństwa zawierający wszystko co jest współcześnie potrzebne do bezpiecznego korzystania z komputera z systemem Windows. Składa się z ochrony antywirusowej, antyspyware i antyphising, firewalla, filtru antyspamowego chroniącego przed niechcianą pocztą oraz funkcji kontroli rodzicielskiej, pomagającej chronić najmłodszych użytkowników komputerów. W najnowszej wersji kontrola rodzicielska została rozbudowana, dzięki czemu można teraz jeszcze dokładniej definiować do jakich witryn może mieć dostęp nastolatek, a do jakich przedszkolak. Ustawienia funkcji kontroli rodzicielskiej są chronione dodatkowym hasłem.

Eset NOD3. Antivirus 6 to legendarny już na polskim rynku program antywirusowy. Zapewnia ochronę przed pełnym spektrum zagrożeń z Internetu - wirusami, trojanami, spyware i phishingiem. Szybkość działania zapewnia zastosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji i opartego na chmurze systemu reputacji plików – Live Grid.

W najnowszej wersji pakiet Smart Security wyposażono w zabezpieczenie Anti-Theft (tzw. antyzłodziej), które pomaga odszukać skradziony lub zgubiony komputer. Wystarczy, aby użytkownik zalogował się na portalu ESET i oznaczył swoje urządzenie jako utracone –. jego komputer zacznie być śledzony od momentu pierwszego połączenia z internetem. W miarę zbierania informacji użytkownik będzie mógł zobaczyć, gdzie jest jego sprzęt (lokalizacja na mapach Google Maps i numer IP sieci). Właściciel otrzyma również fotografie potencjalnego złodzieja – wykonywane co 10 minut przez kamerę internetową wbudowaną w laptopa. Właściciel będzie również otrzymywał regularne informacje o tym, co na jego komputerze robi złodziej, otrzymując tzw. zrzuty ekranu. Tak zebrane informacje mogą wydatnie pomóc policji w odnalezieniu skradzionego sprzętu. Przy odrobinie szczęścia, jeśli np. złodziej zaloguje się na skradzionym komputerze do swojej poczty lub swojego profilu na serwisie społecznościowym istnieje szansa nawet na ustalenie
imienia i nazwiska złodzieja. Dodatkowo, aby chronić dane właściciela sprzętu, po oznaczeniu sprzętu jako utracony, Eset Anti-Theft automatycznie podmienia konto użytkownika w systemie Windows (w ten sposób blokowany jest dostęp m.in. do plików i korespondencji właściciela).

Nowością w Smart Security 6 oraz NOD3. Antivirus 6 jest skaner Facebooka - samodzielne narzędzie ESET Social Media Scanner, dedykowane do ochrony profilu użytkownika na tym popularnym portalu społecznościowym. Social Media Scanner instaluje się na naszym profilu Facebook jako odrębna aplikacja i sprawdza posty nasze i naszych znajomych pod kątem obecności złośliwych linków.

Oba programy wyposażono także w system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na precyzyjne zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Oba programy posiadaj specjalny tryb pracy, tzw. tryb gracza, dzięki któremu rozwiązania Eset ukrywają wszystkie swoje komunikaty i wstrzymują zadania określone harmonogramem, w chwili gdy użytkownik uruchamia dowolny program w trybie pełnoekranowym. Dodatkowo programy pozwalają na zarządzanie nośnikami wymiennymi - użytkownik może ustawić blokowanie konkretnych nośników danych w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)