Nowe wersje programów antywirusowych Eset

Nowe wersje programów antywirusowych Eset
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.01.2013 15:00, aktual.: 15.01.2013 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Eset udostępniła najnowsze wersje swoich programów. Do sklepów trafia właśnie pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security 6 oraz system antywirusowy i antyspyware ESET NOD32 Antivirus 6. Nowością w pakiecie Smart Security 6 jest funkcja Anti-Theft, pomagająca odzyskać skradziony lub zgubiony komputer. Obydwa programy wyposażono w skaner Facebooka - Social Media Scanner, pozwalający chronić konto użytkownika na portalu przed złośliwą zawartością.

Smart Security 6 oraz NOD3. Antivirus 6 to kolejne już wersje programów antywirusowych adresowanych do użytkowników domowych i małych firm. Programy pracują w oparciu o bazujący na chmurze system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików Live Grid, który pozwala skracać czas potrzebny na skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów.

Eset Smart Security 6 to kompletny pakiet bezpieczeństwa zawierający wszystko co jest współcześnie potrzebne do bezpiecznego korzystania z komputera z systemem Windows. Składa się z ochrony antywirusowej, antyspyware i antyphising, firewalla, filtru antyspamowego chroniącego przed niechcianą pocztą oraz funkcji kontroli rodzicielskiej, pomagającej chronić najmłodszych użytkowników komputerów. W najnowszej wersji kontrola rodzicielska została rozbudowana, dzięki czemu można teraz jeszcze dokładniej definiować do jakich witryn może mieć dostęp nastolatek, a do jakich przedszkolak. Ustawienia funkcji kontroli rodzicielskiej są chronione dodatkowym hasłem.

Eset NOD3. Antivirus 6 to legendarny już na polskim rynku program antywirusowy. Zapewnia ochronę przed pełnym spektrum zagrożeń z Internetu - wirusami, trojanami, spyware i phishingiem. Szybkość działania zapewnia zastosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji i opartego na chmurze systemu reputacji plików – Live Grid.

W najnowszej wersji pakiet Smart Security wyposażono w zabezpieczenie Anti-Theft (tzw. antyzłodziej), które pomaga odszukać skradziony lub zgubiony komputer. Wystarczy, aby użytkownik zalogował się na portalu ESET i oznaczył swoje urządzenie jako utracone –. jego komputer zacznie być śledzony od momentu pierwszego połączenia z internetem. W miarę zbierania informacji użytkownik będzie mógł zobaczyć, gdzie jest jego sprzęt (lokalizacja na mapach Google Maps i numer IP sieci). Właściciel otrzyma również fotografie potencjalnego złodzieja – wykonywane co 10 minut przez kamerę internetową wbudowaną w laptopa. Właściciel będzie również otrzymywał regularne informacje o tym, co na jego komputerze robi złodziej, otrzymując tzw. zrzuty ekranu. Tak zebrane informacje mogą wydatnie pomóc policji w odnalezieniu skradzionego sprzętu. Przy odrobinie szczęścia, jeśli np. złodziej zaloguje się na skradzionym komputerze do swojej poczty lub swojego profilu na serwisie społecznościowym istnieje szansa nawet na ustalenie
imienia i nazwiska złodzieja. Dodatkowo, aby chronić dane właściciela sprzętu, po oznaczeniu sprzętu jako utracony, Eset Anti-Theft automatycznie podmienia konto użytkownika w systemie Windows (w ten sposób blokowany jest dostęp m.in. do plików i korespondencji właściciela).

Nowością w Smart Security 6 oraz NOD3. Antivirus 6 jest skaner Facebooka - samodzielne narzędzie ESET Social Media Scanner, dedykowane do ochrony profilu użytkownika na tym popularnym portalu społecznościowym. Social Media Scanner instaluje się na naszym profilu Facebook jako odrębna aplikacja i sprawdza posty nasze i naszych znajomych pod kątem obecności złośliwych linków.

Oba programy wyposażono także w system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na precyzyjne zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Oba programy posiadaj specjalny tryb pracy, tzw. tryb gracza, dzięki któremu rozwiązania Eset ukrywają wszystkie swoje komunikaty i wstrzymują zadania określone harmonogramem, w chwili gdy użytkownik uruchamia dowolny program w trybie pełnoekranowym. Dodatkowo programy pozwalają na zarządzanie nośnikami wymiennymi - użytkownik może ustawić blokowanie konkretnych nośników danych w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)