Nowe wersje Eset Smart Security oraz Eset NOD32 Antivirus

Strona głównaNowe wersje Eset Smart Security oraz Eset NOD32 Antivirus
20.04.2010 10:40
Nowe wersje Eset Smart Security oraz Eset NOD32 Antivirus

Firma Eset udostępniła najnowsze wersje 4.2 swoich rozwiązań - pakietu bezpieczeństwa Eset Smart Security oraz systemu antywirusowego i antyspyware Eset NOD32 Antivirus.

Wśród nowości wersji 4.2 pakietu Eset Smart Security producent wymienia m.in. profile zapory osobistej, dzięki którym możliwe jest skonfigurowanie sposobu działania firewalla i dopasowanie trybu jego pracy do aktywności podejmowanych przez użytkownika. W ten sposób restrykcyjność zapory osobistej może być większa w momencie korzystania z komputera służbowo, a mniejsza w chwili, gdy użytkownik gra z przyjaciółmi za pośrednictwem Internetu. Definiowanie poszczególnych profili zapory jest proste, a przełączanie się pomiędzy nimi może następować albo z inicjatywy użytkownika, albo automatycznie. W nowej wersji Eset Smart Security rozwinięto również funkcjonalność tzw. Strefy Zaufanej, identyfikującej sieć, do której użytkownik się podłącza i dopasowującej do wykrytej sieci poziom zabezpieczeń. Teraz funkcjonalność ta umożliwia szczegółowe zdefiniowanie warunków, za pomocą których program rozpoznaje czy dana sieć jest znana i bezpieczna, czy też nie.

Zarówno Eset Smart Security jak i Eset NOD3. Antivirus w wersji 4.2. wspierają narzędzie Windows Automated Installation Kit 2.0, umożliwiające stworzenie płyty ratunkowej pomocnej w wypadku awarii najnowszego systemu operacyjnego Windows 7. W obu rozwiązaniach przebudowano również skaner protokołu HTTP, dzięki czemu sprawdzanie przeglądanych przez użytkownika witryn pod kątem obecności zagrożeń odbywa się teraz szybciej. W Eset Smart Security dodano także integrację ochrony antyspamowej z programem Mozilla Thunderbird 3.

Wersje testowe najnowszych rozwiązań Eset Smart Security oraz Eset NOD32 Antivirus dostępne są na stronie Eset.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)