Nowe wersje Eset Smart Security oraz Eset NOD32 Antivirus

Nowe wersje Eset Smart Security oraz Eset NOD32 Antivirus

Nowe wersje Eset Smart Security oraz Eset NOD32 Antivirus
20.04.2010 10:40, aktualizacja: 20.04.2010 10:54

Firma Eset udostępniła najnowsze wersje 4.2 swoich rozwiązań - pakietu bezpieczeństwa Eset Smart Security oraz systemu antywirusowego i antyspyware Eset NOD32 Antivirus.

Wśród nowości wersji 4.2 pakietu Eset Smart Security producent wymienia m.in. profile zapory osobistej, dzięki którym możliwe jest skonfigurowanie sposobu działania firewalla i dopasowanie trybu jego pracy do aktywności podejmowanych przez użytkownika. W ten sposób restrykcyjność zapory osobistej może być większa w momencie korzystania z komputera służbowo, a mniejsza w chwili, gdy użytkownik gra z przyjaciółmi za pośrednictwem Internetu. Definiowanie poszczególnych profili zapory jest proste, a przełączanie się pomiędzy nimi może następować albo z inicjatywy użytkownika, albo automatycznie. W nowej wersji Eset Smart Security rozwinięto również funkcjonalność tzw. Strefy Zaufanej, identyfikującej sieć, do której użytkownik się podłącza i dopasowującej do wykrytej sieci poziom zabezpieczeń. Teraz funkcjonalność ta umożliwia szczegółowe zdefiniowanie warunków, za pomocą których program rozpoznaje czy dana sieć jest znana i bezpieczna, czy też nie.

Zarówno Eset Smart Security jak i Eset NOD3. Antivirus w wersji 4.2. wspierają narzędzie Windows Automated Installation Kit 2.0, umożliwiające stworzenie płyty ratunkowej pomocnej w wypadku awarii najnowszego systemu operacyjnego Windows 7. W obu rozwiązaniach przebudowano również skaner protokołu HTTP, dzięki czemu sprawdzanie przeglądanych przez użytkownika witryn pod kątem obecności zagrożeń odbywa się teraz szybciej. W Eset Smart Security dodano także integrację ochrony antyspamowej z programem Mozilla Thunderbird 3.

Wersje testowe najnowszych rozwiązań Eset Smart Security oraz Eset NOD32 Antivirus dostępne są na stronie Eset.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)