Nowe Volvo S60 "zauważy" pieszego na drodze

Nowe Volvo S60 "zauważy" pieszego na drodze
Źródło zdjęć: © IDG.pl

09.02.2010 19:30, aktual.: 10.02.2010 09:21

W marcu podczas Geneva Motor Show firma Volvo zaprezentuje nowe Volvo S60 wyposażone w system o nazwie Pedestrian Detection, dzięki któremu jest ono w stanie "zauważyć" pieszego na drodze.

Geneva Motor Show rozpocznie się 4 marca. Wśród motoryzacyjnych propozycji różnych firm na uwagę z pewnością będzie zasługiwało nowe Volvo S60. Pominąwszy jego mniej istotne parametry (przynajmniej dla naszego serwisu) wyróżnia się ono bowiem innowacyjnym systemem o nazwie Pedestrian Detection.
Jego zadaniem jest ochrona pieszego na drodze. Dzięki odpowiedniemu zastawowi czujników potrafi go bowiem wykryć i powiadomić o tym fakcie kierowcę. Jeżeli ten jednak nie zareaguje na ostrzeżenie system sam uruchomi hamulce. Volvo przekonuje, że dzięki temu S6. jest w stanie uniknąć kolizji poruszając się z prędkością nie przekraczającą 35 km/h. Gdy jedzie szybciej system skupia się wyłącznie na tym, żeby maksymalnie wyhamować samochód.
W Sieci pojawiły się już filmy prezentujące możliwości zainstalowanego w nowym Volvo S6. systemu Pedestrian Detection. Zapraszamy do obejrzenia jednego z nich:

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)