Nowe słuchawki Sony z serii MDR-ZX i MDR-EX

Nowe słuchawki Sony z serii MDR‑ZX i MDR‑EX

Nowe słuchawki Sony z serii MDR-ZX i MDR-EX
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.03.2014 10:54

Na nadchodzącą wiosnę Sony przygotowało aż 11 nowych modeli słuchawek z serii MDR-ZX (nauszne) i MDR-EX (douszne). 7 z tych modeli jest dodatkowo wyposażonych w pilot i mikrofon, które pozwalają rozmawiać przez telefon, bez trzymania go w dłoni.

Słuchawki z pałąkiem z serii MDR-ZX

Nowym, topowym modelem w serii nausznych słuchawek Sony jest MDR-ZX750BN. Słuchawki wyróżniają się przede wszystkim obsługą Bluetooth i innych systemów łączności bezprzewodowej, jak również możliwością tłumienia dźwięków otoczenia. Sony MDR-ZX750BN pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku ze smartfona, tabletu lub komputera. Posiadacze smartfonów lub tabletów z technologią NFC mogą je po prostu przyłożyć do słuchawek - połączenie zostanie wówczas nawiązane automatycznie.

Słuchawki są wyposażone w miękko wyściełany pałąk na głowę oraz 40-milimetrowe przetworniki akustyczne. Cyfrowy system osłabiania hałasów eliminuje 98 proc. dźwięków z zewnątrz. Producent zapewnia, że wbudowany akumulator litowy wystarcza na 13 godzin nieprzerwanego słuchania z włączonym systemem osłabiania hałasów. Z myślą o wygodnym prowadzeniu rozmów telefonicznych słuchawki są dodatkowo wyposażone w mikrofon. Inną, ciekawą propozycją wśród nowości Sony wydają się lekkie słuchawki MDR-ZX310 - następca popularnego modelu MDR-ZX300. Jest to model o składanej konstrukcji, dzięki czemu słuchawki swobodnie zmieszczą się w torbie podróżnej. W modelu MDR-ZX310 zastosowano 30-milimetrowe przetworniki akustyczne z mocnymi magnesami.

Kolejną nowością w rodzinie słuchawek Sony z pałąkiem na głowę jest model MDR-ZX610AP, dostępny w czterech kolorach. W modelu tym zastosowano 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z magnesem neodymowym. Dla osób podłączających słuchawki MDR-ZX610AP do smartfona dodatkową zaletą będzie darmowa aplikacja Smart Key, którą można pobrać z serwisu Google Play. Pozwala ona skonfigurować umieszczony na przewodzie pilot i mikrofon i zdefiniować ich działanie podczas słuchania muzyki i rozmów telefonicznych.

Słuchawki douszne z serii MDR-EX

W wiosennej ofercie dousznych słuchawek Sony najdroższy, a zarazem najlepiej wyposażony jest model MDR-EX650AP. Jest to nowa konstrukcja z 12-milimetrowym przetwornikiem akustycznym. Do wykonania obudowy i poszerzonego kanału akustycznego użyto mosiądzu. Muzycy cenią go za zwartość, połysk i właściwości akustyczne. Mosiądz jest cięższy od aluminium i skuteczniej tłumi wibracje i rezonanse, co ma przekładać się na czystą, wierną reprodukcję średnich i wysokich częstotliwości. Z myślą o wygodnym telefonowaniu w wyposażeniu słuchawek znalazł się także mikrofon i pilot na kablu.

Wśród nowości znajdziemy też kolorowe modele MDR-EX11. i EX15. Producent obiecuje, że pozwalają one za stosunkowo niewielką cenę uzyskać znacznie lepsze brzmienie niż ze słuchawek dostarczonych w komplecie z odtwarzaczem muzycznym. Modele te można również nabyć w wersji "AP" - z mikrofonem i pilotem na kablu do rozmów telefonicznych.

Dostępność: kwiecień 2014 r.
Ceny: nieznane

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)