Nowe routery Linksysa

Nowe routery Linksysa

18.09.2008 14:27, aktual.: 18.09.2008 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linksys przedstawił nowe urządzenia z serii Wireless-N Ultra
RangePlus: router WRT160N oraz bramkę WAG160N. Adresowane są do osób,
które szukają nowoczesnego i stylowego wzornictwa

*Linksys przedstawił nowe urządzenia z serii Wireless-N Ultra RangePlus: router WRT160N oraz bramkę WAG160N. Adresowane są do osób, które szukają nowoczesnego i stylowego wzornictwa. Jednocześnie chcą zbudować szybką i wydajną sieć w standardzie Wireless N w swoim domu, nie mając zbyt wiele czasu na jej konfigurację i podłączanie kolejnych urządzeń. *
WRT160N oraz WAG160N korzystają ze standardu 802.11n, który jest nową generacją szybkiej łączności Wi-Fi. Dzięki temu zapewniają zasięg oraz przepustowość, która pozwala korzystać z aplikacji wymagających szerokiego pasma dostępu, np. niezbędnych do przesyłania filmów HD, muzyki czy obsługi połączeń głosowych .

Produkty oferowane są wraz ze specjalnym oprogramowaniem instalacyjnym LELA (Linksys Easy Link Advisor). Zapewnia ono wysoką stabilność sieci oraz bezpieczeństwo połączonych z nią komputerów, kamer internetowych czy drukarek. Pozbawiona technicznego żargonu aplikacja umożliwia automatyczną instalację i konfigurację routera oraz domowej sieci bezprzewodowej, bez potrzeby wpisywania skomplikowanych danych.

Obraz
© WRT-160N (fot. Linksys)

LELA (Linksys EasyLink Advisor) to inteligentne oprogramowanie, które ułatwia instalację i konfigurację routera oraz domowej sieci bezprzewodowej. Aplikacja posiada czytelny panel graficzny, za pomocą którego użytkownik może kontrolować pracę sieci. LELA dba również o stabilność bezprzewodowych połączeń - powiadamia o każdym potencjalnym błędzie i doradza, jak go rozwiązać. Jeżeli użytkownik nie radzi sobie z problemem, funkcja Direct Connect Support umożliwia zdalny dostęp pracownika pomocy technicznej do sieci klienta. W przyszłości LELA umożliwiać będzie dodawanie takich usług, jak kontrola rodzicielska czy przechowywanie i udostępnianie danych w sieci. Oprogramowanie to, w języku polskim, jest bezpłatnie dołączane do urządzeń Linksys obecnych w sklepach.

Nowe routery WAG160N i WRT160N obsługują standard Wi-Fi Protected Setup™, który ułatwia ustawianie zabezpieczeń w sieci bezprzewodowej oraz umożliwia bezproblemową współpracę podłączonych do niej urządzeń. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS, znajdujący się na routerze oraz na innych bezprzewodowych urządzeniach obsługujących standard WPS, aby je zsynchronizować i ustanowić szyfrowane połączenie.

Ceny i dostępność
Routery WAG160N i WRT160N są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów, sprzedawców oraz w sklepach internetowych. We wrześniu i październiku br. urządzenia można nabyć w zestawach z kartą Wireless-N USB WUSB600N-EU. Sugerowane ceny detaliczne dla poszczególnych produktów:

Router Ultra RangePlus Wireless-N (WRT160N) 319 zł
Bramka Ultra RangePlus Wireless-N ADSL2+ (WAG160N) 389 zł
Router Ultra RangePlus Wireless-N (WRT160N) + WUSB600N-EU 369 zł
Bramka Ultra RangePlus Wireless-N ADSL2+ (WAG160N) + WUSB600N-EU 439 zł
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)