Trwa ładowanie...
d14d2mu

Nowe oszustwo. PKO BP ostrzega. Jesteś klientem banku? Nie otwieraj takich wiadomości

Bank PKO BP ostrzega przed oszustwem. Cyberprzestępcy rozsyłają fałszywe wiadomości, podszywając się pod instytucję. Można stracić oszczędności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bank PKO BP: nie wysyłamy linków do zalogowania się
Bank PKO BP: nie wysyłamy linków do zalogowania się (WP.PL)
d14d2mu

O nowym oszustwie PKO BP informuje na swojej stronie internetowej. Przestępcy podszywają się pod bank. W mailach zamieszczają linki do formularzy kredytowych.

"Uwaga! PKO Bank Polski nie jest nadawcą takich maili. Kliknięcie w link może spowodować pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania" - czytamy w komunikacie.

Bank przypomina, że nigdy nie rozsyła do klientów maili z linkami do zalogowania się do serwisu internetowego. Dlatego też nie powinniśmy podawać poufnych danych. W przypadku wątpliwości najlepiej skontaktować się z bankiem.

d14d2mu

Zobacz też: Oszustwo "na BLIK-a". Mieszkanka Łomnicy straciła 1000 złotych

A co, jeżeli ktoś kliknął w wiadomość, pobrał i otworzył załącznik lub po trafieniu na stronę przypominającą witrynę banku, udostępnił dane do logowania? Bank radzi:

Layer 1

W przypadku skorzystania z linku w wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy – skontaktuj się z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

PKO BP

Czytaj też: Banki ostrzegają. Dzwonią i udają pracowników. Posłuchanie ich może się źle skończyć

d14d2mu

Podziel się opinią

Share

d14d2mu

d14d2mu