Nowe myszki Microsoftu inspirowane netbookami

Nowe myszki Microsoftu inspirowane netbookami19.06.2009 21:13
Nowe myszki Microsoftu inspirowane netbookami

Według firmy ABI Research nastał czas netbooków. Opinię tę potwierdzają przewidywana ekspertów mówiące o spodziewanej rekordowej liczbie 35 milionów zamówień na ten rodzaj komputerów w 2009 roku. Wyniki ostatniego badania dowodzą, że użytkownicy netbooków korzystają z nich w podróży dwukrotnie częściej niż posiadacze pełnowymiarowych notebooków. Coraz więcej ludzi potrzebuje akcesoriów zaprojektowanych tak, aby móc pracować dosłownie wszędzie.

Technologia Microsoft BlueTrack została opracowana z myślą o często podróżujących użytkownikach. Dzięki niej mysz może działać praktycznie na każdym podłożu - zarówno na fotelu na pokładzie samolotu, kawiarnianym blacie stolika, jak i siedzeniu w autobusie. Technologia pozwala używać myszy na podłożach, na których nie działają obecnie oferowane myszy - również te oparte na technologii laserowej i optycznej. Idealnie sprawdza się na gładkich i błyszczących podłożach.
Technologia ta jest również trwała i odporna na działanie kurzu i brudu.

„Dzięki netbookom, notebookom i inteligentnym telefonom użytkownicy mają wyjątkowe możliwości pracy w podróży”. - powiedział Michał Chmiela, Business Manager w polskim oddziale firmy Microsoft. „Zespół pracowników Microsoft Hardware odpowiedzialny za badania preferencji właścicieli komputerów zbadał te dotyczące różnych miejsc i powierzchni, na których ludzie używali netbooków. Technologia BlueTrack doskonale sprawdza się tam, gdzie jest to potrzebne”.

288763991881496723
Źródło zdjęć: © (fot. Microsoft)

Mysz Wireless Mobile Mouse 4000. to wygodna, przenośna mysz, która dzięki technologii BlueTrack może działać praktycznie wszędzie. Ponadto konstrukcja nowej myszy posiada kilka ułatwień sprawdzających się podczas pracy poza biurem. W celu zapewnienia większej swobody w podróży, mysz łączy się z komputerem za pomocą specjalnego Nano-nadajnika fal radiowych, którego długość to mniej niż centymetr (po wsunięciu do portu USB). Dzięki temu, podczas przenoszenia komputera można odbiornik zostawić w porcie lub w prosty sposób schować w obudowie myszy. Wireless Mobile Mouse 4000 dostępna jest w ciekawych i przyciągających uwagę kolorach: niebieskim, różowym, zielonym, grafitowym i białym.

Cena i dostępność
Mysz Wireless Mobile Mouse 4000 będzie powszechnie dostępna od sierpnia 2009 roku w szacunkowej cenie detalicznej 169 PLN4. Wireless Mobile Mouse 4000 jest objęta globalną trzyletnią ograniczoną gwarancją sprzętową firmy Microsoft.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)