Nowe myszki Microsoftu inspirowane netbookami

Nowe myszki Microsoftu inspirowane netbookami

Nowe myszki Microsoftu inspirowane netbookami
19.06.2009 21:13

Według firmy ABI Research nastał czas netbooków. Opinię tę potwierdzają przewidywana ekspertów mówiące o spodziewanej rekordowej liczbie 35 milionów zamówień na ten rodzaj komputerów w 2009 roku. Wyniki ostatniego badania dowodzą, że użytkownicy netbooków korzystają z nich w podróży dwukrotnie częściej niż posiadacze pełnowymiarowych notebooków. Coraz więcej ludzi potrzebuje akcesoriów zaprojektowanych tak, aby móc pracować dosłownie wszędzie.

Technologia Microsoft BlueTrack została opracowana z myślą o często podróżujących użytkownikach. Dzięki niej mysz może działać praktycznie na każdym podłożu - zarówno na fotelu na pokładzie samolotu, kawiarnianym blacie stolika, jak i siedzeniu w autobusie. Technologia pozwala używać myszy na podłożach, na których nie działają obecnie oferowane myszy - również te oparte na technologii laserowej i optycznej. Idealnie sprawdza się na gładkich i błyszczących podłożach.
Technologia ta jest również trwała i odporna na działanie kurzu i brudu.

„Dzięki netbookom, notebookom i inteligentnym telefonom użytkownicy mają wyjątkowe możliwości pracy w podróży”. - powiedział Michał Chmiela, Business Manager w polskim oddziale firmy Microsoft. „Zespół pracowników Microsoft Hardware odpowiedzialny za badania preferencji właścicieli komputerów zbadał te dotyczące różnych miejsc i powierzchni, na których ludzie używali netbooków. Technologia BlueTrack doskonale sprawdza się tam, gdzie jest to potrzebne”.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Mysz Wireless Mobile Mouse 4000. to wygodna, przenośna mysz, która dzięki technologii BlueTrack może działać praktycznie wszędzie. Ponadto konstrukcja nowej myszy posiada kilka ułatwień sprawdzających się podczas pracy poza biurem. W celu zapewnienia większej swobody w podróży, mysz łączy się z komputerem za pomocą specjalnego Nano-nadajnika fal radiowych, którego długość to mniej niż centymetr (po wsunięciu do portu USB). Dzięki temu, podczas przenoszenia komputera można odbiornik zostawić w porcie lub w prosty sposób schować w obudowie myszy. Wireless Mobile Mouse 4000 dostępna jest w ciekawych i przyciągających uwagę kolorach: niebieskim, różowym, zielonym, grafitowym i białym.

Cena i dostępność
Mysz Wireless Mobile Mouse 4000 będzie powszechnie dostępna od sierpnia 2009 roku w szacunkowej cenie detalicznej 169 PLN4. Wireless Mobile Mouse 4000 jest objęta globalną trzyletnią ograniczoną gwarancją sprzętową firmy Microsoft.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)