Nowe możliwości odzyskiwania danych z Microsoft SharePoint

Nowe możliwości odzyskiwania danych z Microsoft SharePoint

Nowe możliwości odzyskiwania danych z Microsoft SharePoint
Źródło zdjęć: © Kroll-Ontrack
03.11.2009 15:17

Na polskim rynku pojawiła się nowa wersja aplikacji Ontrack PowerControls, która pomaga odzyskać najważniejsze dane z coraz popularniejszego w Polsce Microsoft SharePoint Server 2007. W najnowszej wersji oprogramowania Kroll Ontrack wprowadzono nowe opcje licencyjne oraz lepsze możliwości wyszukiwania, przeglądania i przywracania zarówno całych witryn jak i pojedynczych stron i elementów

Środowisko Microsoft SharePoint pozwala na przechowanie wszystkich dokumentów firmowych w jednym miejscu. Jak twierdzą specjaliści informatyki śledczej z Kroll Ontrack, duża liczba użytkowników stwarza jednak większe ryzyko utraty danych, która może być przyczyną poważnych problemów finansowych, szczególnie w dużych firmach i korporacjach.

Obraz
© (fot. Kroll-Ontrack)

- Coraz większa popularność Microsoft SharePoint Server 200. sprawia, że coraz częściej musimy szybko i sprawnie zlokalizować, skopiować czy skonsolidować firmowe dane na potrzeby ważnych procesów i operacji. Jest to szczególnie istotne w przypadku takich zdarzeń, jak prowadzone w firmach śledztwa wewnętrzne, migracja dokumentów bądź porządkowanie baz danych, gdzie szybka lokalizacja dokumentów i możliwość ich przywrócenia mogą decydować o płynności finansowej firmy i jej przyszłości - mówi Paweł Odor, główny specjalista Kroll Ontrack w Polsce.

Funkcje programu Ontrack PowerControls 5.2. które pomagają w zabezpieczeniu firmy przed utratą kluczowych plików:

Możliwość pełnego przywrócenia i przeniesienia całych witryn na nowe pozycje. Możliwość przeniesienia całych witryn programu SharePoint na nowe bądź już istniejące serwery SharePoint, a także eksportowanie ich na dysk twardy znacznie ułatwia proces odzyskania bądź konsolidacji danych. Funkcja wyboru przywracania pojedynczych elementów bądź całych baz bez konieczności stosowania dodatkowego serwera pozwala na skrócenie czasu odzyskiwania wybranych danych.

Zwiększone możliwości wyszukiwania i przeglądania dokumentów. Unikatowa funkcja wyszukiwania pojedynczych pozycji i przeglądanie ich pod kątem przywrócenia pozwala na zaoszczędzenie czasu użytkowników poprzez dokładne wyodrębnienie wyników wyszukiwania.

Obsługa środowisk SQL 2008 oraz SharePoint 2007. Ontrack PowerControls 5.2 zapewnia obsługę najnowszych środowisk odpowiedzialnych za działanie platform SharePoint. Dotyczy to zarówno ostatniego wydania aplikacji Microsoft, jak również nowej wersji bazy danych, która jest jej podstawą działania.

Dzięki nowemu, scentralizowanemu modelowi licencyjnemu, program PowerControls 5.2 jest także łatwiejszy w zarządzaniu. Oferowane pakiety licencyjne pozwalają bowiem na ich rozszerzenie, bez konieczności zaopatrzenia się firmy w kolejną licencję obejmującą dużą liczbę urządzeń. Ceny pakietów licencyjnych zaczynają się od 1999 zł. netto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)