Nowe monitory Fujitsu czuwają bez prądu

Nowe monitory Fujitsu czuwają bez prądu
Źródło zdjęć: © Fujitsu

13.08.2008 22:31, aktual.: 14.08.2008 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Fujitsu wprowadziła do sprzedaży dwa nowe monitory LCD z linii SCENICVIEW ECO. Producent zapewnia, że urządzenia w trybie czuwania nie zużywają prądu.

Nowe modele - o oznaczeniach P20W-5 ECO i P22W-5 ECO - z pewnością przypadną do gustu ekologom. Ich producent wyposażył je bowiem w specjalny, kontrolowany przez komputer PC przełącznik, który całkowicie odłącza urządzenie od zasilania ( działa zarówno w przypadku połączenia za pomocą analogowego jak i cyfrowego złącza ). Dzięki temu w trybie czuwania nie pobierają one w ogóle prądu.

Obraz

Monitory wyposażone zostały w, odpowiednio, 20 i 22-calowe ekrany, pozwalające na wyświetlanie obrazu ( możemy go przesłać m.in. za pomocą interfejsu HDMI ) w maksymalnej rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli ( deklarowany przez producenta czas odpowiedzi matrycy wynosi 5 milisekund ). Warto też wspomnieć o funkcji DisplayView AutoBright, dzięki której jasność ( jej maksymalny poziom może osiągnąć 300 cd/m2 ) zostaje automatycznie dostosowana do panujących w pomieszczeniu warunków oświetleniowych.

Producent wycenił 20-calowy model na 419 euro. Szykuje się również do wprowadzenia w przyszłym miesiącu na rynek większych, wyposażonych w 24- i 26-calowy ekran modeli.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)