Nowe minikomputery PC Fujitsu Esprimo

Nowe minikomputery PC Fujitsu Esprimo

Nowe minikomputery PC Fujitsu Esprimo
16.02.2010 11:50

Firma Fujitsu poinformowała o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych małych modeli z rodziny ESPRIMO - ESPRIMO Q9000 i ESPRIMO Q1510. Te nieduże systemy to jedyne w pełni wyposażone minikomputery PC tej wielkości. Pracują z zupełnie nowymi procesorami Intel Core 2010. Minikomputery te są także bardzo energooszczędne i niemal bezgłośne, dzięki czemu idealnie nadają się do wykorzystania zarówno w biurach, jak i domach.

Model ESPRIMO Q900. jest przeznaczony dla użytkowników poszukujących w pełni wyposażonego komputera biurkowego o niskim poborze prądu i małych rozmiarach. Dzięki najnowszej technologii Intel Mobile i systemowi operacyjnemu Microsoft Windows 7 Professional spełnia on wszystkie wymagania stawiane komputerom PC. ESPRIMO Q9000 ma wielkość kasety na dyski CD (wymiary tylko 165 x 168 x 57 mm) i objętość 1,6 litra, zajmuje więc bardzo mało miejsca na biurku. Technologia Intel vPro i program DeskView pozwalają na efektywne zarządzanie systemem. Model ten ma również wszystkie przydatne w praktyce złącza, w tym HDMI, DVI i eSATA. Ponadto całkowicie nowa technologia procesorowa Intel Core 2010 oznacza większe wydajność i sprawność energetyczną — procesor Intel Core i5 pobiera w trybie bezczynności tylko 19 W i oferuje rozbudowane ustawienia zarządzania zużyciem energii.

Obraz
© (fot. Fujitsu)

Model ESPRIMO Q1510. mimo małych rozmiarów, może z powodzeniem zastąpić system rozrywki domowej lub komputer biurowy. Zastępuje on wcześniejszy model ESPRIMO Q1500. Nowy komputer wyposażono w pilot zdalnego sterowania, opcjonalny napęd Blu-ray, pełną obsługę standardu HDMI oraz system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium. Technologia procesorowa Intel Core 2010 umożliwia zwiększenie wydajności przy utrzymaniu niskiego zużycia prądu i bardzo cichej pracy. Model ten może być także wyposażony w kartę WLAN, która może być wykorzystany do połączenia z domowym serwerem i słuchania muzyki, wyświetlania zdjęć z wakacji na telewizorze itd. Komputer wyposażono także w czytnik kart pamięci typu „6 w 1”.

Obraz
© (fot. Fujitsu)

Obydwa minikomputery ESPRIMO wyposażono w dyski twarde o pojemności do 50. GB, 4 GB pamięci RAM oraz 6 portów USB, oraz opcjonalnie w karty WLAN i Bluetooth.

Modele Fujitsu ESPRIMO Q9000 i ESPRIMO Q1510 wyceniono odpowiednia na 2999 złotych i 1999 złotych (ceny „od”).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)