Nowe lustrzanki i aparaty kompaktowe Canon: EOS 700D, 100D, PowerShot SX280 i 270

Nowe lustrzanki i aparaty kompaktowe Canon: EOS 700D, 100D, PowerShot SX280 i 270

Nowe lustrzanki i aparaty kompaktowe Canon: EOS 700D, 100D, PowerShot SX280 i 270
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.03.2013 12:01, aktualizacja: 12.08.2016 14:13

Canon zaprezentował dwa nowe aparaty z konsumenckiej linii lustrzanek cyfrowych klasy podstawowej - EOS 700D i EOS 100D, dwa nowe aparaty z serii PowerShot SX oraz nowy obiektyw o zmiennej ogniskowej EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM.

*Canon zaprezentował dwa nowe aparaty z konsumenckiej linii lustrzanek cyfrowych klasy podstawowej - EOS 700D i EOS 100D, dwa nowe aparaty z serii PowerShot SX oraz nowy obiektyw o zmiennej ogniskowej EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM. *

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

EOS 700. posiada matrycę 18 MP APS-C Hybrid CMOS zaprojektowaną i wyprodukowaną przez firmę Canon oraz procesor obrazu DIGIC 5. EOS 700D, który pozwala robić nawet 5 zdjęć na sekundę, nadaje się do fotografowania szerokiej gamy scen, od szybkiej akcji do panoramy miasta lub portretów. Ponadto zakres czułości 100-12800 ISO umożliwia rejestrowanie obrazu nawet podczas fotografowania w słabym świetle.

System autofokusa w aparacie EOS 700. składa się z 9 punktów typu krzyżowego rozłożonych na całej klatce. Zapewniać ma to większą szybkość i dokładność ostrzenia. EOS 700D jest wyposażony w nowe, uproszczone, 360-stopniowe pokrętło trybów, które zapewnia szybki dostęp do różnych trybów fotografowania. Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II o przekątnej 7,7 cm (3") ułatwia regulowanie kadrowanie, a także robienie i przeglądanie zdjęć z różnych kątów. Ponadto nowa zewnętrzna powłoka, zaadaptowana z modeli Canon EOS klasy średniej, jest solidniejsza i bardziej wytrzymała niż w poprzednich modelach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

EOS 100. jest najmniejszą i najlżejszą lustrzanką cyfrową APS-C w portfolio producenta. Lekki i zwarty korpus o wymiarach zaledwie 116,8 x 90,7 x 69,4 mm i wadze 407g zawiera również jasny wizjer optyczny. EOS 100D jest też wyposażony w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,7 cm (3”), który ułatwia regulowanie ustawień oraz ocenę zrobionych zdjęć.

Sercem aparatu EOS 100. jest nowa matryca 18 MP APS-C Hybrid CMOS AF II, działająca w połączeniu z procesorem obrazu DIGIC 5i. Matryca wykorzystuje piksele detekcji fazy rozłożone na 80 proc. powierzchni kadru, co ma zwiększać szybkość automatycznego ustawiania i śledzenia ostrości w trybie podglądu na żywo lub podczas kręcenia filmów Full HD.

Zarówno EOS 700D, jak i EOS 100. oferują tryby fotografowania i filtry kreatywne. Automatyczny tryb inteligentny wykrywa typ fotografowanej sceny i wybiera odpowiednią kombinację ustawień. Oba nowe aparaty oferują też szereg specjalnych trybów tematycznych, a w modelu EOS 100D dostępne są trzy nowe tryby - dzieci, żywność i światło świecy.

Filtry kreatywne firmy Canon, w tym efekt rybiego oka i miniatury, można teraz zastosować przed zrobieniem zdjęcia dzięki nowemu trybowi podglądu na żywo. Za pomocą nowego trybu dodatkowego zdjęcia z efektem w modelu EOS 100. można zrobić dwa zdjęcia jednocześnie - jedno standardowe, a drugie z kreatywnym filtrem. Z kolei tryb EOS Movies służy do kręcenia filmów w wysokiej rozdzielczości Full HD (1920x1080p).

*Obiektyw EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM *
Nowy obiektyw EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM jest idealnym szkłem skierowanym do użytkowników, którzy zaczynają przygodę z fotografią. Zakres zoomu (18-5. mm) pozwala na dużą elastyczność podczas fotografowania, obiektyw posiada optyczną stabilizację obrazu. Ręczny pierścień ogniskowania umożliwia regulację ostrości.

Canon PowerShot SX280 HS i PowerShot SX270 HS

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kluczowym elementem obu modeli jest DIGIC 6 - procesor nowej generacji, który pozwala wykonywać zdjęcia oraz nagrywać filmy Full HD z prędkością do 6. klatek na sekundę. Producent zapewnia, że procesor pozwala uchwycić do 30 proc. więcej detali obrazu w porównaniu z poprzednimi modelami.

HS System łączy nowy procesor DIGIC 6 z 12,1-megapikselową matrycą CMOS, Korzystając z procesora DIGIC 6 oraz systemu HS, użytkownicy mogą fotografować z czułością ISO do 6400.

Procesor DIGIC 6 pozwala nagrywać filmy Full HD (1920x1080p) z dźwiękiem stereo w popularnym formacie MP4. Materiały wideo mogą być odtwarzane na szerokiej gamie urządzeń przenośnych, dzięki czemu szybko i łatwo można się nimi dzielić z rodziną i przyjaciółmi, bez konieczności stosowania długotrwałej konwersji plików.

Aparaty PowerShot SX28. HS oraz PowerShot SX270 HS zostały wyposażone w 25mm szerokokątny obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym i 4-stopniową stabilizacją obrazu (IS). Technologia Zoom Plus daje możliwość cyfrowego zwiększenia zasięgu zoomu, pozwalając na 40-krotne powiększenie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dzięki funkcjonalność Wi-Fi aparatu PowerShot SX28. HS zdjęcia można przesyłać do portali społecznościowych, urządzeń przenośnych czy do Internetu w celu archiwizacji. PowerShot SX280 HS posiada wbudowany moduł GPS. GPS automatycznie oznacza fotografię lub film informacją o czasie i lokalizacji. Ponadto, rejestrator GPS umożliwia śledzenie położenia aparatu w określonych odstępach czasu, podczas gdy funkcja A-GPS wykorzystuje Wi-Fi do szybkiego pobrania dodatkowych informacji o lokalizacji (Assisted GPS), co skraca czas uzyskania sygnału satelitarnego.

Aparaty PowerShot SX28. HS i SX270 HS oferują tryb Smart Auto firmy Canon, który rozpoznaje do 58 rodzajów różnych scen i automatycznie dobiera ustawienia. Oba modele zostały wyposażone w nowy tryb Hybrid Auto, który dokumentuje akcję, automatycznie nagrywając 4-sekundowy film w rozdzielczości 720p przed zrobieniem zdjęcia. Po zakończeniu pracy wszystkie 4-sekundowe klipy mogą zostać połączone w jedno nagranie ukazujące kulisy powstawania najlepszych ujęć z danego dnia. Korzystając z bardziej zaawansowanych trybów, takich jak Tv i Av można kontrolować czas otwarcia migawki i wartość przysłony. Użytkownik może także wybrać tryb manualny, by kontrolować wszystkie ustawienia aparatu.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)