Nowe logo Mozilli zaprojektują internauci

Nowe logo Mozilli zaprojektują internauci22.06.2016 10:00
Nowe logo Mozilli zaprojektują internauci
Źródło zdjęć: © Johnathan Nightingale / Flickr / CC

Mozilla stwierdziła, że to już najwyższy czas na odświeżenie swojej identyfikacji. Jednak zamiast zlecić to jednemu ze swoich grafików, organizacja postanowiła zwrócić się o pomoc do was, czyli internautów.

Z marketingowego punktu widzenia jest to świetny pomysł. W końcu Mozilla to organizacja non-profit, odpowiedzialna za jedną z najlepszych przeglądarek internetowych na świecie, rozprowadzaną na licencji open-source. Czy istnieje lepszy sposób na zmianę identyfikacji dla tego typu organizacji niż poproszenie internautów o wymyślenie czegoś nowego na licencji open-source?

Mozilla nie jest też naiwna i zastrzega sobie, że nowe logo nie zostanie wybrane na podstawie głosowania przez użytkowników. Gdyby tak się stało, na pewno bylibyśmy świadkiem jakiegoś mniej lub bardziej udanego _ trollingu _. Uzdolniona graficznie osoba z dowolnego miejsca na świecie może - dzięki inicjatywie Mozilli - zyskać nowe możliwości, jeśli chodzi o rozwój swojej kariery. Kiedy już Mozilla wybierze konkretny projekt, na pewno was o tym poinformujemy. A jeśli chcielibyście spróbować swoich sił, to wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na tej stronie: https://blog.mozilla.org/opendesign/about/

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy procesor z tysiącem rdzeni

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)