Nowe komputery w ofercie Hewlett-Packard

Nowe komputery w ofercie Hewlett-Packard

Nowe komputery w ofercie Hewlett-Packard
17.01.2011 10:50, aktualizacja: 17.01.2011 11:04

HP poinformowało o wprowadzeniu na rynek nowych notebooków i komputerów biurkowych, które wyposażono w technologie HP CoolSense i Beats Audio.

HP Pavilion dm1
To cienki i lekki netbook, który ma według HP zapewnić wydajność notebooka w niewielkiej, eleganckiej obudowie.
Komputer HP Pavilion dm1 ma grubość 2,1 cm i wyposażono go wyświetlacz HD o przekątnej 29,4. cm (11,6”) z technologią BrightView. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w technologię HP CoolSense, która stanowi połączenie sprzętu i inteligentnego oprogramowania chłodzącego - w rezultacie notebook pracuje w znacznie niższych temperaturach. Technologia automatycznie dostosowuje poziom chłodzenia do preferencji użytkownika.

Obraz
© (fot. HP)

Komputer Pavilion dm1 został wyposażony w technologię VISION AMD - obsługiwaną przez jednostkę AMD Fusion Accelerated Processing Unit - która umożliwia dołączenie procesora obsługującego technologię Microsoft DirectX 11 do procesora głównego.
Według producenta, HP Pavilion dm1 ma umożliwić pracę przez 10,7. godziny. Wyposażono go także w pełnowymiarową klawiaturę wyspową, a także system Dolby Advanced. Komputer HP Pavilion dm1 będzie sprzedawany z dyskiem twardym, o pojemności maks. 320 gigabajtów.

HP ENVY 17
Drugą z nowości jest komputer HP ENVY 17. który po raz pierwszy został wprowadzony na polski rynek w lipcu 2010 roku. Teraz został dodatkowo wyposażony w technologię HP CoolSense.

Obraz
© (fot. HP)

Technologia przełączania kart graficznych umożliwi dynamiczną zmianę obciążenia pomiędzy zintegrowanym układem graficznym a kartą graficzną Mobility Radeon HD 6850M, zapewniając wyższą wydajność i dłuższy czas pracy akumulatora. Ponadto Envy 17 są dostępne z procesorami Intel Core drugiej generacji.
Komputer HP ENVY 1. jest wyposażony w system audio Beats i subwoofer HP Triple Bass Reflex, wyświetlacz HD o przekątnej 43,94 cm (17,3”) z technologią BrightView oraz przestrzeń dyskową o pojemności maks. 2 terabajtów.

System audio Beats także w komputerach biurkowych
Procesory Intel Core drugiej generacji i karty graficzne Radeon HD będą teraz instalowane w komputerach HP Pavilion p6000 z serii Elite HPE.
Nowe komputery biurkowe HP Elite HPE (opcjonalnie Pavilion p6000. będą także wyposażone w system Beats opracowany przez współzałożycieli Beats by Dr. Dre - Dr’a Dre i Jimmy’ego lovine. W ten sposób HP chce zapewnić optymalną jakość dźwięku w swoich biurkowych maszynach.

Ceny i dostępność
- Komputer HP Pavilion dm1 pojawi się w sprzedaży w marcu, a cena najtańszego modelu będzie wynosić 1800 PLN.
- Komputery HP Pavilion p6000 i HPE będą dostępne w marcu, a cena najtańszych wersji będzie wynosić odpowiednio 2500 PLN i 3000 PLN.
- Cen komputera HP ENVY 17 nie podano

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)