Nowe funkcje w wideorejstratorach Mio: tempomat i dodawanie radarów

Nowe funkcje w wideorejstratorach Mio: tempomat i dodawanie radarów22.08.2014 11:55
Nowe funkcje w wideorejstratorach Mio: tempomat i dodawanie radarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Mio udostępnia użytkownikom wideorejestratorów MiVue z serii 500 aktualizację oprogramowania. Posiadacze urządzeń wyposażonych w moduł GPS i bazę fotoradarów będą mogli m.in. sami dodawać miejsca pomiaru prędkości. Dodano także funkcję tempomatu.

Dzięki aktualizacji użytkownicy urządzeń MiVue 53. Deluxe i 658 Touch będą mogli uzupełniać dostępną bazę fotoradarów o własne miejsca pomiaru prędkości. W ten sposób oznaczą punkty, w których najczęściej instaluje się fotoradary przenośne, a także lokalizacje nowych stacjonarnych urządzeń tego typu.

Procedura dodawania lokalizacji fotoradarów jest bardzo prosta i dostępna z poziomu głównego ekranu urządzenia. W modelu 53. Deluxe wystarczy wcisnąć dedykowany do tej funkcji drugi od lewej przycisk na panelu sterowania urządzenia. W przypadku modelu dotykowego, po zainstalowaniu aktualizacji na ekranie będzie dostępna ikona dodawania punktu pomiaru prędkości. Wystarczy jej dotknąć w miejscu punktu kontroli albo w jego pobliżu.

Nową aktualizację zintegrowano z bazą fotoradarów z końca czerwca bieżącego roku, a na stronie serwisowej dostępna jest też aktualizacja bazy datowana na koniec lipca 2014. Łącznie dla Polski dodano ponad 300 nowych lokalizacji fotoradarów.

Funkcja tempomatu

Wszystkie modele z modułem GPS, czyli MiVue 518. 538, 538 Deluxe, a także 568 Touch otrzymały nową funkcję tempomatu. Tempomat pomaga kierowcy w zachowaniu ustalonej wcześniej prędkości. Po wprowadzaniu w menu odpowiedniej szybkości, której nie należy przekroczyć, urządzenie będzie ostrzegało za pomocą sygnału dźwiękowego o zbliżaniu się do ustalonego limitu.
Dzięki aktualizacji poprawiła się również głośność ostrzeżeń o zbliżaniu się do fotoradarów. Komunikaty są teraz lepiej słyszalne przez kierowcę –. nie zagłusza ich pracujący silnik.

Zdjęcia także zlokalizowane

Najnowsza aktualizacja oprogramowania pozwala wszystkim modelom MiVue z serii 50. wyposażonym w moduł geolokalizacji zapisywać informacje o położeniu nie tylko na nagraniach wideo, ale także na zdjęciach. W obu przypadkach dane są widoczne w rogu ekranu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)