Nowe funkcje dla nawigacji w telefonach

Nowe funkcje dla nawigacji w telefonach

Nowe funkcje dla nawigacji w telefonach
Źródło zdjęć: © naviexpert.pl
24.03.2010 11:05, aktualizacja: 24.03.2010 11:32

NaviExpert, producent rozwiązań GPS dla telefonów komórkowych, zaprezentował rozwiązanie Community Traffic Online - unikalny, dynamiczny system analizy faktycznego ruchu na drodze, pozwalający na układanie tras umożliwiających najszybsze i płynne poruszanie się po polskich drogach

Dzięki temu kierowcy mogą korzystać z najnowocześniejszej technologii, która generuje w czasie rzeczywistym dane dotyczące prędkości poruszających się pojazdów. System analizuje na bieżąco te dane i wykrywa korki uliczne. Nawigacja NaviExpert działając w oparciu o Community Traffic Online wybiera trasy przejazdu optymalne w aktualnych warunkach drogowych.

Obraz
© (fot. naviexpert.pl)

_ Unikalna technologia, którą opracowaliśmy w firmie NaviExpert, polega na zbieraniu danych o ruchu drogowym bezpośrednio od użytkowników systemu, których telefony wysyłają anonimowo dane do serwera firmy. Serwer przetwarza przesłane informacje, dzięki czemu podaje rzeczywiste prędkości jazdy na poszczególnych odcinkach _ - powiedział Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert. _ "Dodatkowo serwer zasilany jest danymi pochodzącymi z monitoringu kilkudziesięciu tysięcy pojazdów w systemie Autoguard. To sprawia, że nasze mapy prędkości, aktualizowane w czasie rzeczywistym, są jeszcze dokładniejsze" _ - dodał Andrzej Jaszkiewicz.

Dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania danych system "wie" gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. W efekcie działania Community Traffic Online, użytkownik aplikacji NaviExpert dojeżdża do celu od 1. do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji.

Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy.

Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę. W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja NaviExpert informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np.: wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich ominięcie.

Przyjazny interfejs użytkownika przedstawia wszystkie informacje dotyczące sytuacji na drodze. Ikony korków symbolizują lokalizacje miejsc, gdzie ruch w danym momencie jest znacznie spowolniony, a dzięki dodatkowemu opisowi użytkownik zostanie poinformowany o szacowanej prędkości jazdy.

Zmiany w natężeniu ruchu można również obserwować na dynamicznej mapie prędkości dostępnej na stronie internetowej www.naviexpert.pl. Dodatkowo tzw. korkomierz (licznik) wskazuje średnią prędkość, z jaką poruszają się pojazdy o wskazanej porze dnia, co pozwala dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

NaviExpert oferuje również dodatkową funkcjonalność w dziedzinie informowania użytkownika o interesujących miejscach tzw. Points of Interest (POI) na mapie. Firma postawiła na jakość bazy danych, powiększając liczbę atrybutów i opisów poszczególnych kategorii (POI). Informacje te pochodzą od zewnętrznych, renomowanych partnerów:

• sybil.pl - aktualne wydarzenia kulturalne, koncerty i festiwale, premiery teatralne, imprezy klubowe, wernisaże i wystawy, wydarzenia sportowe, oraz bieżący repertuar kin w 28 największych polskich miastach
• coigdzie.pl - wydarzenia kulturalne i sportowe z całej Polski. Sezonowe serwisy informacyjne (np. zimowe eventy w kurortach narciarskich, szczegółowe informacje o wyciągach i ceny karnetów wraz z długością tras i rodzajami wyciągów
• eholiday.pl - informacja o hotelach, pensjonatach, apartamentach i placówkach agroturystycznych
• gatronauci.pl - bogata baza informacji o restauracjach i ich menu, typie i rodzaju kuchni oraz cenach głównych dań

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)