Nowa wersja Softimage|XSI już za miesiąc

Nowa wersja Softimage|XSI już za miesiąc

Nowa wersja Softimage|XSI już za miesiąc
Źródło zdjęć: © IDG
08.07.2008 15:30, aktualizacja: 08.07.2008 16:17

Softimage, producent aplikacji do modelowania trójwymiarowego i tworzenia animacji XSI, poinformował o przygotowaniach do premiery kolejnej wersji tego oprogramowania. XSI 7 oficjalnie ujrzy światło dzienne w trakcie konferencji Siggraph, która rozpoczyna się 12 sierpnia.

W Softimage|XSI 7 znajdzie zastosowanie otwarta platforma ICE ( Interaktywne Środowisko Kreatywne, z angielskiego: interactive creative environment ), zaprojektowana tak, by ułatwić artystom i grafikom pracę z modelami bądź animacjami minimalizując konieczność programowania. ICE oferuje model programowania oparty na węzłach, udostępnia bibliotekę efektów cząsteczkowych i narzędzi zniekształcających. Platformę stworzono w oparciu o silnik GigaCore II, który - jak przekonuje producent oprogramowania - ma sprawdzać się szczególnie dobrze na stacjach roboczych z wielordzeniowymi procesorami.

Obraz
© (fot. IDG)

Nowości w Softimage|XSI 7 to także obsługa renderera mental ray 3.6, wnoszącego nowe możliwości renderingu obiektów, poprawki w Menedżerze Renderingu, dodanie obsługi Realtime Shader API 3.0, obsługa nowych shaderów, GLSLProgram, GLSLUniform, OGLParticle, opcje zarządzania kolorem, poprawki w interfejsie oraz uproszczone zasady licencyjne ( zobacz szczegółowy opis nowości - http://www.softimage.com/products/xsi/new_features ).

Na stronie producenta nie ma jeszcze wersji demonstracyjnej Softimage|XSI 7 - pobierać można wciąż wydanie oznaczone numerem 6.5.

Więcej informacji: Softimage - http://www.softimage.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)