Nowa wersja oficjalnego Archiwum Allegro

Nowa wersja oficjalnego Archiwum Allegro

Nowa wersja oficjalnego Archiwum Allegro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.03.2014 15:15, aktualizacja: 17.06.2016 09:39

Netsprint wdrożył nową wersję oficjalnego Archiwum Allegro. Celem projektu było ujednolicenie wyglądu archiwum z layoutem Allegro.pl i zwiększenie jego przejrzystości. Dzięki wprowadzonym zmianom, użytkownicy trafiający do serwisu będą mogli łatwiej się po nim poruszać. Jednocześnie liczba zarchiwizowanych ofert wzrosła już do ponad 230 milionów.

*Netsprint wdrożył nową wersję oficjalnego Archiwum Allegro. Celem projektu było ujednolicenie wyglądu archiwum z layoutem Allegro.pl i zwiększenie jego przejrzystości. Dzięki wprowadzonym zmianom, użytkownicy trafiający do serwisu będą mogli łatwiej się po nim poruszać. Jednocześnie liczba zarchiwizowanych ofert wzrosła już do ponad 230 milionów. *

Zmianom uległa przede wszystkim strona główna, na której przeorganizowano rozłożenie boksów w celu lepszej ekspozycji ostatnio zarchiwizowanych ofert oraz wybranych ofert aktualnych (z Allegro.pl). W wielu miejscach wprowadzono także boksy "rotujące", które umożliwiają zaprezentowanie większej liczby ofert archiwalnych i sugerowanych ofert aktualnych, zwiększając tym samym prawdopodobieństwo podpowiedzenia użytkownikowi interesującej go oferty. Nawigacja serwisu Archiwum oparta jest o działanie Allegro.pl, dzięki czemu użytkownicy przyzwyczajeni do korzystania z tej platformy od razu odnajdą się także w serwisie z ofertami archiwalnymi.

Oficjalne Archiwum Allegro oparte o technologię Netsprint zostało uruchomione w lipcu ubiegłego roku. Użytkownicy mogą przeszukiwać oferty archiwalne za pomocą wyszukiwarki (wpisując fragment tytułu, numer oferty lub login sprzedającego) lub przeglądać całe kategorie. Na stronie każdej oferty zastosowany został mechanizm Related Content, który prezentuje aktualne oferty najbardziej podobne do właśnie przeglądanej, dzięki czemu możliwe jest przejście jednym kliknięciem do strony tego samego przedmiotu na Allegro.pl, gdzie można dokonać zakupu. Analogiczny mechanizm podpowiadania ofert aktualnych zastosowano także na stronach wyszukiwania. W archiwum przybywa dziennie 0,5 miliona ofert, a serwis zawiera wszystkie oferty archiwalne typu "standard Allegro" począwszy od 1 czerwca 201. roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)