Trwa ładowanie...
dorsg62

Nowa wersja Microsoft Edge już dostępna. Google Chrome rośnie konkurencja

Przeglądarka Microsoft Edge z silnikiem Chromium trafia na rynek zgodnie z obietnicami. Nowa wersja wydaje się być wyjątkowo stabilna i dopracowana. Czy jej twórcy mogą w końcu rozpocząć walkę o dominację na rynku? Wygląda na to, że Google Chrome rośnie konkurencja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa wersja Microsoft Edge już do pobrania
Nowa wersja Microsoft Edge już do pobrania (Materiały prasowe)
dorsg62

Microsoft dotrzymał słowa i niemal równo rok po pierwszych zapowiedziach udostępnił nową wersję przeglądarki Edge. Zgodnie z dokumentacją, 15 stycznia trafia ona do wszystkich użytkowników Windowsa 10 w formie aktualizacji. Można ją także pobrać samodzielnie i bez czekania z tej strony.

Microsoft Edge bazuje na silniku Chromium i ma stanowić alternatywę dla popularnego Google Chrome. Stabilna wersja przeglądarki wygląda bardzo dobrze, zawiera większość z zapowiadanych funkcji, chociaż na chwilę obecną brakuje w niej między innymi Kolekcji, które są dostępne w wersjach testowych.

dorsg62

Nowa wersja Microsoft Edge:

  • Obsługuje ponad 90 języków
  • Ma wbudowany tłumacz stron
  • obsługuje AAD
  • Posiada tryb Internet Explorer
  • Zawiera dobrze sprecyzowane ustawienia prywatności
  • Pozwala na odtwarzanie materiałów wideo w 4K
  • Jest zgodna z Dolby audio
  • Posiada obszerną bibliotekę własnych rozszerzeń
  • Pozwala robić oznaczenia na dokumentach PDF

Łatwe przejście z Chrome'a i Firefoksa

dorsg62

Użytkownicy, którzy są chętni sprawdzenia nowego Edge'a, nie muszą się żegnać z dotychczas zgromadzoną historią czy zakładkami. Do przeglądarki można je bez problemu zaimportować, na przykład z Chrome'a czy Firefoksa. Microsoft Edge zaproponuje właściwe działania już przy pierwszym uruchomieniu. Użytkownicy będą musieli wskazać, czy dane mają zostać zaimportowane z Chrome'a, Firefoksa lub z pliku zapisanego na dysku.

Najbliższy okres to czas pierwszych testów stabilnego wydania Edge'a oraz śledzenia opinii wystawianych przez jego użytkowników. Niewykluczone, że po wypróbowaniu nowej wersji, przeglądarka trafi w gusta internautów, znajdując swoje stałe miejsce w ich komputerach osobistych.

Zobacz także: Aktualizacja do Windows 10 za darmo. I nie, nie trzeba okłamywać Microsoftu

dorsg62

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dorsg62

dorsg62
dorsg62