Nowa, mocniejsza wersja szkła, które będzie chronić wyświetlacze smartfonów - Gorilla Glass 5

Nowa, mocniejsza wersja szkła, które będzie chronić wyświetlacze smartfonów - Gorilla Glass 5

Nowa, mocniejsza wersja szkła, które będzie chronić wyświetlacze smartfonów - Gorilla Glass 5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.07.2016 08:20, aktualizacja: 22.07.2016 08:46

Według ankiety przeprowadzonej przez Corning, 85 proc. użytkowników smartfonów przyznało, że przynajmniej raz w roku ich telefon upada na ziemię. Nowa generacja szkła Gorilla Glass będzie aż o 1,8 razy lepiej chronić urządzenia mobilne przed niepożądanymi skutkami upadków (jak np. słynne "pajęczynki"), niż Gorilla Glass 4.

Szkło chroniące wyświetlacze smartfonów często nie jest w stanie poradzić sobie z upadkiem, szczególnie jeśli urządzenie ląduje na ziemi wyświetlaczem do dołu lub uderzając krawędzią o ziemię. Najczęściej dochodzi do tego podczas... robienia zdjęć i wyjmowania telefonu z kieszeni, czyli z relatywnie niewielkich wysokości.

Nowe szkło zaprojektowano właśnie po to, aby wyświetlacz smartfona nie "poddał się" w identycznych sytuacjach. Wewnętrzne testy przeprowadzone przez firmę wykazały, że telefon z nowym Gorilla Glass 5 w 8. proc. przetrwał upadek bezpośrednio na ekran z wysokości 1,6 metra, czyli z wysokości, z której najczęściej upuszczamy urządzenie.

Szkła Gorilla Glass chronią ok. 4,5 mld wyświetlaczy na świecie. Pierwsze smartfony chronione przez piątą generację szkła Corning pojawią się jeszcze w tym roku.

O tym, w jakich modelach je znajdziemy, dowiemy się już od producentów poszczególnych modeli.

słk WP / chip

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)