Nowa lampa błyskowa Nikon SB‑910

Nowa lampa błyskowa Nikon SB-910
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.11.2011 13:08, aktual.: 30.11.2011 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon wprowadza na rynek zawodową lampę błyskową z systemem i-TTL (inteligentny TTL) – Nikon SB-910. Nowy model został wyposażony między innymi w przeprojektowane menu oraz zmienione przyciski sterowania. Model SB-910 posiada wielostopniowy automatyczny zoom, obejmującym szeroki zakres ogniskowych (17–200 mm) oraz trzy wzorce oświetlenia.

Wzorce oświetlenia którymi dysponuje lampa: centralny z uwypukleniem środka kadru, równomierny i standardowy, są dostosowane do różnych warunków oświetleniowych, obejmując jednocześnie zakres zoomu 17-20. mm i zapewniając równomierne oświetlenie. Ponadto, dzięki ruchomej głowicy z zakresem odchylania w górę do 90 stopni, w dół o 7 stopni oraz obrotu w płaszczyźnie poziomej do 180 stopni w prawo lub w lewo, jest możliwe fotografowanie w świetle błysku odbitego. Udoskonalony układ ochrony termicznej został wyposażony w programowalną funkcję ostrzegania o nadmiernym nagrzaniu, mogącym wystąpić podczas intensywnego używania lampy.

Przeprojektowane przyciski oraz menu oferują bardziej intuicyjną obsługę i sterowanie lampą. Układ menu jest bardziej przejrzysty, a pokrętło wyboru wyposażono we wgłębienie umożliwiające zmienianie ustawień na wyczucie. Podświetlane przyciski zapewniają lepszą widoczność w ciemności. Lampa Nikon SB-91. jest również wyposażona w zakładane na palnik, plastikowe filtry barwne twardego typu, bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w montażu.

Cena lampy SB-910 wyniesie 2299 zł brutto.

*Główne cechy * • Profesjonalna lampa błyskowa i-TTL (inteligentny TTL): kompatybilna z lustrzankami jednoobiektywowymi formatu FX i DX. Stanowi element kreatywnego systemu oświetlenia Nikon (CLS) i zapewnia całkowite panowanie nad oświetleniem planu zdjęciowego.

• Liczba przewodnia: 34 (wzorzec standardowy) / 39 (wzorzec centralny z uwypukleniem środka kadru) / 31 (wzorzec równomierny) (format FX, ISO 100, m, z ogniskową 35 mm).
Maksymalna liczba przewodnia: 54,5 (wzorzec centralny z uwypukleniem środka kadru, format FX, ISO 100. m, z ogniskową 135 mm).
• Wzorce oświetlenia: centralny z uwypukleniem środka kadru, równomierny i standardowy: Przy użyciu wzorca centralnego z uwypukleniem środka kadru oświetlenie jest skoncentrowane w środkowej części kadru, co przydatne jest zwłaszcza w przypadku pracy z teleobiektywem. W trybie wzorca równomiernego światło jest równomiernie rozpraszane w całym kadrze, co sprawdza się podczas robienia zdjęć grupowych. Wzorzec standardowy oferuje standardowe zrównoważenie mocy i rozsyłu światła.

• Wielostopniowy automatyczny zoom obejmuje szeroki zakres ogniskowych wynoszący 17–20. mm (14 mm z użyciem wbudowanego panelu rozpraszającego).
• Udoskonalona ergonomia przekłada się na intuicyjność obsługi. Lampa błyskowa jest wyposażona w duży ekran LCD, przejrzysty układ menu, wygodnie rozmieszczone przyciski sterowania oraz podświetlone przyciski ułatwiające obsługę urządzenia w słabym oświetleniu.

• Automatyczne wykrywanie formatu matrycy: automatyczne rozpoznawanie aparatów formatu FX i DX.

• Krótki czas ponownego ładowania wynoszący 2,3 s w przypadku używania akumulatorów LR6 NiMH.

• Dioda wspomagająca AF: zgodna z modułem matrycy Multi-CAM 350. FX/DX AF.
• Fotografowanie z błyskiem odbitym: możliwość obrócenia w płaszczyźnie poziomej do 18. stopni w prawo lub w lewo; możliwość podniesienia palnika w górę do 90 stopni, w dół o 7 stopni.
• Układ ochrony termicznej: programowalna funkcja ostrzegania o nadmiernym nagrzaniu mogącym wystąpić podczas intensywnego używania lampy błyskowej.

• Twarde filtry barwne do światła żarowego i fluorescencyjnego dostępne w zestawie.

• Automatyczna detekcja filtra: lampa błyskowa automatycznie dostosowuje ustawienia temperatury barwowej aparatu w zależności od barwy używanego filtra.

• Oprogramowanie wewnętrzne aktualizowane z karty pamięci poprzez podłączony aparat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)