Nowa inicjatywa ustawodawcza STOP NOP. Justyna Socha zapowiada "Bezpieczne szczepienia"

Nowa inicjatywa ustawodawcza STOP NOP. Justyna Socha zapowiada "Bezpieczne szczepienia"
Źródło zdjęć: © WP.PL | Michał Wróblewski
Adam Bednarek

08.01.2019 15:48, aktual.: 08.01.2019 16:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Justyna Socha, prezes STOP NOP, podczas dyskusji Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, zapowiedziała nową inicjatywę ustawodawczą "Bezpieczne szczepienia".

Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych zaprosił do sejmu Christophera Exleya - międzynarodowego celebrytę antyszczepionkowego światka. W trakcie konferencji udział wzięli przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP". Jej prezes, Justyna Socha, zapowiedziała nową inicjatywę ustawodawczą "Bezpieczne szczepienia".

- Nie dane nam było przedstawić w komisji wątpliwości dotyczących szczepień. Skoro nie ma odpowiedzi na tak wiele pytań, skoro jest tyle wątpliwości, to chciałam obwieścić, że ruszamy z kolejną inicjatywą ustawodawczą "bezpieczne szczepienia". Te cele to w skrócie wolne i indywidualne szczepienia, wolność zawodu lekarza niecenzurowana przez izby lekarskie oraz postulat usunięcia toksycznych adiuwantów ze szczepionek - zapowiedziała Socha.

- Chcemy również przeprowadzić badania na temat zdrowia nieszczepionych dzieci. Nasze dzieci będą tą grupą kontrolną. Jeśli chce pokazać, że możemy wam ufać, poprzyjcie wniosek o finansowanie tego badania - dodała, zwracając się do parlamentarnego zespołu.

Organizacja STOP NOP znana jest z obywatelskiego projektu dotyczącego dobrowolności szczepień. Sejm niemal jednogłośnie odrzucił obywatelski projekt ustawy, który likwiduje obowiązek szczepień ochronnych. Za odrzuceniem opowiedziało się 354 posłów, 10 było przeciw, 16 osób wstrzymało się od głosu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)