Nowa generacja dysków zewnętrznych WD My Passport

Nowa generacja dysków zewnętrznych WD My Passport
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.03.2012 10:58, aktual.: 22.03.2012 16:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na czele nowej serii stoi pierwszy dysk przenośny o pojemności 2 TB

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowe, bardziej smukłe modele My Passport dostępne są w pojemnościach od 50. GB do 2 TB i w pięciu kolorach: białym, czarnym, srebrnym, niebieskim i czerwonym. Dodatkowo, napędy My Passport są wyposażone w oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych WD SmartWare oraz oprogramowanie WD Security służące do ochrony danych hasłem oraz do szyfrowania sprzętowego.

Obudowy dysków posiadają nową powłokę, która sprawia, że są bardziej odporne na zadrapania i nie pozostają na nich ślady po odciskach palców. Oprócz tego urządzenia zostały wyposażone w gniazda USB 3.0 kompatybilne ze standardem USB 2.0.

Dołączone oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych oraz mechanizmy ochrony danych hasłem i szyfrowania sprzętowego można zainstalować w całości, skorzystać tylko z części składników lub używać dysku bez tego oprogramowania.

Cena i dostępność

Napędy o pojemności 2TB w najbliższym czasie będą dostępne w sprzedaży detalicznej w cenie 89. złotych. Pozostałe pojemności pojawią się w sklepach w maju br.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)